Afryka uratuje Kościół i rodzinę

dodane 22.08.2015 08:29

RV

Tak twierdzi kard. R. Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Afryka uratuje Kościół i rodzinę   François-Régis Salefran / CC-A 4.0

Watykański hierarcha powiedział te słowa na rozpoczęcie dziesięciodniowej wizyty duszpasterskiej w Beninie. Głównym jej punktem jest pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Dassa-Zoumé.

Kard. Sarah, który sam pochodzi z Gwinei, podczas spotkania z dziennikarzami zwrócił uwagę na szczególną misję Kościoła na Czarnym Lądzie. Również w kontekście zbliżającego się Synodu Biskupów.

- Mam pełne zaufanie do afrykańskiej kultury i afrykańskiej wiary. Jestem pewny, że Afryka uratuje rodzinę i Kościół – powiedział kardynał. Przypomniał, że to za sprawą Afryki uratowała się Święta Rodzina z Nazaretu. - Teraz, dzięki Afryce, ocaleje rodzina ludzka – stwierdził.

Co roku do wiernej kopii groty Matki Bożej z Lourdes, do sanktuarium Dassa-Zoumé, przybywa na trzydniowy odpust kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Beninu i sąsiednich krajów. Uroczystości rozpoczęły się 21 sierpnia i potrwają do niedzieli.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA, KARD. ROBERT SARAH, RODZINA, SYNOD BISKUPÓW

Przeczytaj komentarze | 22 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 AQQ 25.08.2015 21:06
Niezalogowany użytkownik Afryka uratuje rodzine.
Czy chodzi o model rodziny w ktorym jeden maz ma w ciagu zycia 25 zon i 50-70 dzieci - nie wiadomo.
Plusów: 1 Ajja 25.08.2015 12:37
Nie dziwi mnie że Watykan był przeciwny uznaniu zboczenia za dobre dla społeczeństwa. Wszyscy widzimy, do czego to prowadzi - dziś depenalizacja, jutro parady "dumy gejowskiej", potem homomałżeństwa, w kolejce przyzwolenie na molestowanie dzieci przez zboków pod płaszczykiem homoadopcji. I homoterror oraz penalizacja za odmienne myślenie i mówienie otwarcie o tym, że geje gwałcą dzieci którymi się opiekują.
Plusów: 1 MichałObrębski 25.08.2015 12:34
Niezalogowany użytkownik Do: Valerio
Nieporozumienie.
Negatywne stanowisko Watykanu dotyczyło - i słusznie - projektu rezolucji ONZ (i homoseksualizmu), nie zakazu karania.
Pozdrawiam,
Michał Obrębski
Plusów: 0 Ajja 25.08.2015 12:32
Niestety, na Antarktydzie właśnie ostatni gasi światło: http://www.misyjnedrogi.pl/index.php/misje-misjonarz-news-wiadomosci-misyjne/4475-po-57-latach-kosciol-katolicki-opuszcza-antarktyde

wszystkie komentarze >