107,6 FM

Zderzyły się dwa samoloty

Dwa samoloty niemieckiej sportowej formacji lotniczej Grasshoppers zderzyły się w niedzielę w powietrzu podczas pokazów w Szwajcarii, przy czym jeden z pilotów zginął - poinformowała szwajcarska policja.

Według szwajcarskich mediów drugi lotnik uratował się na spadochronie. Odbywające się na lotnisku w Dittingen koło Bazylei pokazy zostały po wypadku przerwane.

Jak podał lokalny dziennik "Basellandschaftliche Zeitung" do kolizji doszło gdy zespół trzech samolotów wykonywał zakręt. Jedna z maszyn uderzyła w ogon drugiej. Jeden z samolotów spadł na stodołę pośrodku wioski Dittingen, ale brak doniesień, by ktokolwiek na ziemi ucierpiał. Trzeci samolot krążył najpierw nad miejscem wypadku, a potem wylądował.

Na stronie Grasshopers na Facebooku poinformowano, iż zaplanowany na 10 minut pokaz, który miał zaprezentować "pełną gamę" pilotażu samolotów ultralekkich, wykonywały trzy maszyny Ikarus C42. Zespół Grasshoppers powstał w sierpniu 2011 roku i ma swą siedzibę na lotnisku w Eschbach na południowym zachodzie Badenii-Wirtembergii.

To kolejny wypadek na pokazach lotniczych, do jakiego doszło w ten weekend w Europie. W sobotę siedem osób zginęło wskutek rozbicia się zabytkowego odrzutowego myśliwca Hawker Hunter na imprezie Shoreham Airshow w południowej Anglii. Maszyna spadła na drogę

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama