107,6 FM

Szkielet już jest

Budowa Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich idzie zgodnie z planem.

Obecnie trwa drugi etap zaplanowanych prac - budowa nowego budynku przy ul. Kościuszki. Gotowy jest już tzw. stan surowy otwarty, czyli szkielet nośny nowego budynku. Zadaniem pracujących przy inwestycji robotników jest m.in. montaż stolarki okiennej, ścianek działowych. Układane są instalacje elektryczne, sanitarne, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Budynek jest także ocieplany, a od strony dziedzińca powstaje podjazd dla karetek pogotowia. Zakończenie tego etapu planowane jest na początek przyszłego roku. W nowo powstałym budynku znajdzie się miejsce na izby przyjęć: ogólną, chirurgiczną i ginekologiczną oraz oddziały: geriatryczny, endokrynologiczny, wewnętrzny, ginekologiczny i położniczy z blokiem porodowym, chirurgiczny oraz blok operacyjny.   

 - Po uzyskaniu wszystkich możliwych pozwoleń w połowie przyszłego roku zostaną tutaj przyjęci pierwsi pacjenci - zapewniła Anita Wardzyk-Kulińska, prezes Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Szkielet już jest   Prace zaplanowane na tym etapie inwestycji są wykonane w ok. 50 proc. i przebiegają zgodnie z planem UM Piekary Śląskie

- Budowa szpitala to najbardziej pożądana przez mieszkańców inwestycja. Przebiega ona zgodnie z planem, a wszystkie płatności regulowane są na bieżąco. Oddział ginekologii i położnictwa będzie jednym z najlepszych w regionie. Już teraz zachęcam wszystkie panie planujące macierzyństwo, by wiązały plany właśnie z naszą placówką - mówiła Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich. W powstającym właśnie szpitalu blok porodowy zostanie wyposażony w wannę porodową, nowoczesne łóżka porodowe. Dla ojców, którzy będą chcieli być obecni podczas porodu zostało przewidziane osobne pomieszczenie. 

Inwestycję wymusiła na władzach Piekar Śląskich ustawa. Obecnie funkcjonujący budynek nie spełniał jej wymogów i dlatego szpital musiałby przestać funkcjonować 31 grudnia 2016 roku. Oprócz budowy nowoczesnego budynku, zaplanowana (jako trzeci etap) jest również modernizacja starej części. Swoje miejsce znajdą tam: centralna sterylizatornia, przychodnie, apteka, laboratorium, część administracyjna i socjalna. Podczas realizacji ostatniego etapu także wyburzony zostanie budynek, w którym obecnie znajduje się oddział chirurgii.

Za prace budowlane odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S.A. z Katowic. Koszt inwestycji to prawie 34 mln złotych.

Szkielet już jest   Stan surowy otwarty nowego budynku Szpitala Miejskiego UM Piekary Śląskie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama