Ratujmy Polaków z Mariupola

dodane 03.09.2015 14:11

jdud

Zwracamy się z prośbą o przyjęcie do Ojczyzny Polaków i ich rodzin zamieszkujących tereny zagrożone wojną na Ukrainie, szczególnie Mariupolu i okolicznych miejscowości - piszą autorzy petycji, skierowanej do prezydenta Andrzeja Dudy i ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny.

Ratujmy Polaków z Mariupola   Andrzej Grajewski /foto gość Na pierwszej linii ukraińskiej obrony Mariupola

- Istnieją uzasadnione obawy, że rozejm zostanie w końcu złamany, a wtedy zaczną znów ginąć nasi rodacy. Wielu z nich już dzisiaj odczuwa skutki wojny. Wzrosty cen, niepewność jutra, a szczególnie poczucie osamotnienia i przygnębienia.Przeżyli oni wiele trudnych chwil – ciągłe ostrzały od świtu do nocy, zniszczenia oraz śmierć. Nasi rodacy cudem przeżyli ostrzał artyleryjski dzielnicy "Wostocznyj", byli świadkami tragicznej śmierci ofiar tego wydarzenia. Tym bardziej przynaglamy i prosimy o pomoc- dodają inicjatorzy petycji.

Prosimy nie zostawiać na pastwę wojny szczególnie tych, którzy ze względu na historyczne zawirowania znaleźli się poza Ojczyzną, a którzy wciąż pielęgnują w sobie polskość. Państwo Polskie planuje przyjąć uchodźców z Afryki, niech ten gest dobroduszności nie ograniczy się tylko do osób innych narodowości - piszą autorzy apelu.

Swoje poparcie dla tej akcji można wyrazić, podpisując się pod petycją na stronie CitizenGo.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Stanisław_Miłosz 03.09.2015 16:59
Niezalogowany użytkownik Podpisane. Przekazane dalej.

wszystkie komentarze >

Reklama