107,6 FM

Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

Ustanowił go papież Franciszek. Zgodnie z ideą, jest to okazja, aby chrześcijanie modlili się o ekologiczne nawrócenie.

Kwartalnik "Królowa Różańca Świętego" zaproponował na tę okazję różaniec do Maryi Królowej i Matki wszelkiego Stworzenia. Wykorzystuje on fragmenty encykliki „Laudato si”. 

Twórcy rozważań różańcowych przekonują, że takie opracowanie, posłuży modlącym się zarówno w gronie rodziny, jak i w parafii. Teksty mają inicjować podejmowanie nowych, ekologicznych stylów życia, mających na celu przyszłość Stworzenia.

Maryja wzięta do nieba, jest Matką i Królową wszelkiego stworzenia. W Jej uwielbionym ciele, razem z Chrystusem zmartwychwstałym, część stworzenia osiągnęła pełnię swego piękna. (...) Dlatego możemy Ją prosić, aby nam pomogła postrzegać ten świat mądrzejszymi oczyma." – czytamy we wprowadzeniu do modlitwy na różańcu.

Encyklika "Laudato si" została wydana 24 maja bieżącego roku. Jednym z efektów ogłoszenia tego dokumentu jest ustanowienie w Kościele Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia. 

Zgodnie z zamierzeniem papieża Franciszka, święto ekologii obchodzone jest wspólnie z Kościołem prawosławnym. Pełny tekst rozważań różańcowych poświęconych odnowie ekologicznej Stworzenia dostępny jest na stronie internetowej kwartalnika: Rozaniec.info. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama