107,6 FM

Prezydent przeciwko narzucaniu liczby uchodźców

Jego zdaniem poszczególne państwa powinny pomagać w miarę swoich możliwości.

Niebagatelna rzecz: Europa znajduje się w swoistym kole zamkniętym, bo jeżeli Europa przyjmie ten tzw. system kwotowy poprzez narzucenie go państwom członkowskim, z czym ja osobiście się nie zgadzam, bo uważam, że powinno to być realizowane w miarę możliwości i tego, jak państwa są w stanie pomóc - mówił A. Duda podczas sesji inaugurującej Forum Ekonomiczne w Krynicy.

W opinii prezydenta, w Europie cały czas mówi się o zwalczaniu skutków napływu uchodźców, a bardzo mało mówi się o tym, w jaki sposób likwidować przyczyny. Według niego przyczyny te to terroryzm, wojna, ale także przyczyny ekonomiczne. Prezydent zaapelował o zdecydowaną walkę z przestępczością zorganizowaną, która zajmuje się zawodowo przemytem ludzi do Europy.

Duda jako "błędną" nazwał politykę UE, która według niego "pokazuje, że każdy kto się tutaj dostanie, zostanie przyjęty niezależnie od przyczyn i będzie musiał być skierowany do jakiegoś kraju i będzie musiał otrzymać jakieś świadczenia".

Prezydent Duda mówił również, że jeżeli NATO przyjęło państwa Europy środkowo-wschodniej, takie jak Polska, i wschodnia flanka Sojuszu Północnoatlantyckiego została przesunięta, to również i infrastruktura paktu, m.in. bazy, powinny być na naszym terytorium. - Sojusz nie może sobie pozwolić na to, żeby miał luki w swoim systemie bezpieczeństwa, bo jeżeli pojawi się luka, to natychmiast pojawia się chęć testowania tej luki przez tych, którzy nie są nastawieni przyjaźnie - argumentował prezydent.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama