107,6 FM

PSL i zielona moc

PSL do wszystkich wyciąga swoje dłonie; PSL jest obywatelskie, nikomu nie wypowiada wojny; razem możemy więcej - to jest zielona moc; zieleń to kolor nadziei i spokoju - mówił w sobotę Janusz Piechociński na konwencji Stronnictwa.

"Pierwszego września tam na Westerplatte, jakże wielu zastanawiało się kto i komu pierwszy ma podać rękę. PSL do wszystkich wyciąga swoje dłonie, nie czeka i mówi: 'razem Polki i Polacy; razem możemy więcej'. To jest właśnie ta magiczna zielona moc - to ona każdego dnia odmienia ludzi, nasze miasta z wioskami, odmienia pola i zakłady pracy, przynosi nadzieję" - powiedział Piechociński.

Jak mówił, zielony to kolor nadziei; kolor, który uspokaja. "W tym czasie tak trudnym, kiedy wędrówka narodów i ludów niesie ze sobą tak wielkie zagrożenia, przynosi niepewną przyszłość mówimy do wszystkich Polaków dobrej woli: wspólnota, naród, wartości - razem ze sobą, nigdy przeciwko sobie" - dodał.

Polityk PSL podkreślał, że partia ma 120 lat doświadczenia, potrzebnego do działania "i na łatwiejsze i trudniejsze czasy". Polityk apelował, by "nie dać uwieść tym, którzy kolejny raz chcą aby rozstrzygnęło się wielkie starcie POPiS-u ze sobą". Jak oceniał, w partiach tych, zmieniają się ludzie i nazwiska, przechodząc z komitetu do komitetu.

Jak zapewniał, PSL jest obywatelskie i nikomu nie wypowiada wojny. "Pamiętamy, że solidarność jest wielkim darem i budujemy zaufanie" - przekonywał.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama