Kukiz: Koalicji nie będzie z nikim

dodane 01.10.2015 17:04

PAP |

Naszym celem jest doprowadzenie do tego, by nowy Sejm stworzył nową konstytucję i uporządkował prawo - mówi.

Kukiz: Koalicji nie będzie z nikim   Jędrzej Rams /Foto Gość Paweł Kukiz

Naszym celem nie jest władza dla władzy. Mało tego - my na pewno nie wejdziemy w stałą koalicję z żadnym z ugrupowań politycznych (...) W najbliższym czasie absolutnie nie wchodzi to w rachubę - powiedział Kukiz podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Oświadczył, że chce, by przedstawiciele jego ugrupowania dbali w Sejmie o zmiany w prawie - takie, które będą służyły obywatelom, a nie sitwom. - Jesteśmy ludźmi o bardzo różnych poglądach, ale mamy jeden wspólny cel, czyli Polskę. To jest nasza koalicja - podkreślił.

Przypomniał, że jego ugrupowanie pojawiło się przy okazji wyborów prezydenckich i miało zaledwie kila miesięcy na stworzenie struktur, bez żadnych dotacji. - Każda z dużych partii politycznych przeznacza po 30 mln zł na kampanię, my mamy jeden milion, nie wydobytych komuś z kieszeni, tylko ze składek - mówił.

Nie ma mowy o żadnej trwałej koalicji na dzień dzisiejszy. My mamy tam wejść po to, żeby patrzeć im na ręce i żeby pilnować zmiany prawa. To jest walka Dawida z Goliatem, ale pamiętajcie, że Dawid zwyciężył - podsumował Kukiz.

Trzema filarami strategii Ruchu Kukiz' 15 są: demokracja, bogactwo oraz bezpieczeństwo. Przedstawiciele ruchu Kukiza opracowali projekt ustawy o deregulacji systemowej, który chcieliby przedstawić jako pierwszy w nowym Sejmie.

Kukiz zapowiedział, że jeszcze przed wyborami zostanie zaprezentowana strategia "antysitwowa". Wyraził przekonanie, że dziś w Polsce władzę sprawują "grupy, które po '89 roku uwłaszczyły się na państwie i obywatelach, rozdzielają pomiędzy siebie stanowiska, pieniądze i wszelkie profity z naszej ciężkiej pracy".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PAWEŁ KUKIZ, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gabriela 01.10.2015 23:32
Niezalogowany użytkownik Panie Pawle Kukiz! Proszę dokładnie przeczytać historię walki Dawida z Goliatem. Dawid odpowie jak to się stało, że mały chłopiec pokonał olbrzymiego bałwochwalcę filistyńskiego. Tę historię trzeba poznać od początku, a nie tylko jej zakończenie.
Plusów: 1 Jan Stopka 01.10.2015 18:37
Niezalogowany użytkownik Gościu odlatuje daleeeekoooo. Kiedyś miałem nawet trochę sympatii dla niego, ale to oszołom

wszystkie komentarze >