Rząd: Uchodźcę za darmo oddam

dodane 02.10.2015 07:05

PAP |

Rząd szuka miejsc dla uchodźców w gminach. Jednak nie dostaną one obiecanych tysięcy euro z Unii Europejskiej - donosi "Rzeczpospolita".

Rząd: Uchodźcę za darmo oddam   PAP/EPA/FILIP SINGER Uchodźcy u wybrzeży Grecji

Siedem tysięcy uchodźców z Syrii i Erytrei, którzy w ciągu dwóch lat trafią do Polski, po okresie wstępnej adaptacji w rządowych ośrodkach dla azylantów ma być rozesłanych po kraju. Trafią do gmin i parafii zainteresowanych ich przyjęciem.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej już prosi samorządy o deklaracje, czy przyjmą uchodźców. Miejsc do zamieszkania - ale także pracy, nauki języka, wyżywienia - poszukuje też Urząd ds. Cudzoziemców. Urzędy wojewódzkie rozsyłają pisma z resortu do wszystkich samorządów w Polsce.

Polski rząd ma otrzymać z UE po 10 tys. euro na każdego uchodźcę przyjętego z Bliskiego Wschodu i 6 tys. euro na uchodźcę przebywającego już w obozach na terenie UE - w Grecji i na terenie Włoch. Okazuje się, że te fundusze nie pójdą za uchodźcą do samorządów, które zdecydują się ich przyjąć.

"Unijne środki otrzymuje polski rząd na procedury przyjęcia, wyselekcjonowania tych osób oraz transport i koszty utrzymania w czasie oczekiwania na decyzję o statusie uchodźcy" - tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PRZEGLĄD PRASY, RZECZPOSPOLITA, RZĄD, SAMORZĄD, UCHODŹCY

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 ciekawy 06.10.2015 17:39
Niezalogowany użytkownik @Bolek
Przecież już Ci napisałem w jaki sposób jestem finansowany i przez kogo więc o co Ci jeszcze chodzi?
A osądzanie kogoś na podstawie ksywy jest co najmniej śmieszne żeby nie powiedzieć infantylne.
Plusów: 0 Bolek 03.10.2015 17:13
Niezalogowany użytkownik zabawne to kolego ciekawy jest to że podobne ksywy na innych formach używają właśnie osoby mocno propagujące działania Rosji w każdej formie. Są to jedne z podstawowych ksyw właśnie używanych przez płatnych rosyjskich trolii. A podobieństwo poglądów, twoich i ich jest zadziwiająco zbieżne....
Plusów: 1 Bolek 03.10.2015 17:06
Niezalogowany użytkownik Pouczenia: Gdy bowiem przebywał w Tesalonice, choć miał prawo jeść chleb za darmo, pracował dniem i nocą, aby dla nikogo nie być ciężarem. I tak nakazywał: żeby kto nie pracuje, również nie jadł. Teraz zaś słyszy, że są wśród Tesaloniczan tacy, którzy, wbrew porządkowi, wcale nie pracują, lecz zajmują się sprawami niepotrzebnymi. Tych napomina, aby pracując ze spokojem własny chleb jedli. A kto by nie chciał posłuchać, tego każe wyłączyć ze społeczności, aby się zawstydził

Czy to wciąż mało jasne panie "ciekawy"?
Plusów: 0 ciekawy 03.10.2015 10:42
Niezalogowany użytkownik Gdybyś dokładnie śledził moje wpisy to już takie pytania padały na tym forum. One się pojawiają gdy ludziom takim jak Ty brakuje jakiejkolwiek argumentacji i nie potrafią na gruncie Ewangelii prowadzić polemiki dlatego próbują kogoś zdyskredytować poprzez niejasne insynuacje.
Chętni Ci odpowiem na to pytanie. A więc co miesiąc osobiście pojawia się w moim domu pan Putin z wypchaną kopertą (koperta położona na stole musi stać w pionie oczywiście) i mogę
Cię zapewnić że nie jest wypchana rublami :)
Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości wal jak w dym, na wszystkie Twoje pytania odpowiem w mig.

wszystkie komentarze >