107,6 FM

Przez tydzień będą mieszkać w twoim domu

Do Katowic przyjechała delegacja Włochów. Spotkamy się z nimi raz jeszcze. Będzie to już za niecały rok podczas ŚDM w Krakowie.

To świeccy, małżeństwa, księża, łącznie 17 osób z 13 włoskich diecezji, które przyjechały po to, aby lepiej poznać nasz Kościół lokalny. - Nie przyjechaliśmy tu jako turyści - mówi ks. Francesco Pierpaoli. - Chcemy zarazić młodych Włochów chęcią uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży.

Na co przede wszystkim zwrócili uwagę? Na śląskie otwartość i gościnność, tak charakterystyczne także dla Włochów. Liczą również na to, że uda im się poznać śląskie rodziny.

Gości z całego świata będziemy mieli okazję bliżej poznać w przyszłym roku od 20 do 25 lipca, podczas Dni w Diecezji. Wtedy do naszej diecezji przyjedzie 20 tys. młodych, którzy potrzebują dachu nad głową. Ich przyjęcie jednak nie będzie od gospodarzy wymagało szczególnego wysiłku.

Goście w ciągu dnia mają zapewniony osobny program, potrzebują jedynie miejsca do spania i śniadań. Tydzień diecezjalny zwieńczy spotkanie na katowickim Muchowcu, na które zaproszona jest także młodzież starsza, pamiętająca ŚDM w Częstochowie lub spotkanie z Janem Pawłem II na Muchowcu. Deklaracje dla rodzin goszczących znaleźć można w każdej parafii.

- Moim marzeniem jest, żeby rodzinom zabrakło pielgrzymów na Śląsku! - mówi abp Wiktor Skworc.

Metropolita w poniedziałek wieczorem spotkał się też z Włochami, którzy poznają naszą diecezję.

O przygotowaniach na Światowe Dni Młodzieży mówią również ks. Marcin Wierzbicki, koordynator diecezjalnego centrum ŚDM, zagraniczni goście oraz abp Wiktor Skworc.

Więcej o wizycie włoskiej grupy przeczytasz także w "Gościu Katowickim" (nr 42 na18 października).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama