107,6 FM

Tym razem Afryka jest lepiej przygotowana do Synodu

Niektórzy uczestnicy Synodu już dostrzegają pewne różnice między aktualnym, a zeszłorocznym zgromadzeniem synodalnym. Zdaniem bp. Nicolasa Djomo z Demokratycznej Republiki Konga Kościół afrykański jest dziś o wiele lepiej przygotowany do debaty niż przed rokiem.

Hierarchowie z Czarnego Lądu twardo stoją na stanowisku, że synod ma mieć charakter ściśle duszpasterski i nie życzą sobie poddawania pod dyskusję nauczania Kościoła.

„Nie jesteśmy tutaj dla rozstrzygania kwestii doktrynalnych – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Djomo. – Oczekujemy wniosków duszpasterskich, aby pomóc rodzinom stanąć na nogi i umocnić te, które żyją zgodnie z chrześcijańską wizją rodziny. W zeszłym roku nie mogliśmy uzgodnić naszych stanowisk. W tym roku natomiast jesteśmy dobrze przygotowani. Pracowali nad tym biskupi z całego kontynentu wraz z naszymi teologami. Przyjechaliśmy do Rzymu z gotowym dokumentem, który przedstawia priorytety duszpasterskie w odniesieniu do rodziny. Afryka jest kontynentem o własnej specyfice i chcemy się tym podzielić z ojcami synodalnymi. W tym roku zatem jesteśmy bardziej spójni i lepiej przygotowani”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama