107,6 FM

Ks. Lombardi: Ktoś chce zakłócić Synod

Ktoś chce zakłócić prace Synodu Biskupów - zasugerował podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Watykanie dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.

Mówił on o publikacji poufnego listu do papieża Franciszka, w którym 13 kardynałów miało wyrazić zastrzeżenia co do nowej procedury prac Synodu.

Wyjaśnił, że problemy poruszane w liście były przedstawiane w wystąpieniach w auli synodalnej w poniedziałek [5 października - KAI], a we wtorek sekretarz generalny Synodu, kard. Lorenzo Baldisseri na nie odpowiedział. - Ten, kto upublicznił ten list kilka dni później dopuścił się zakłócenia [prac Synodu - KAI], którego nie chcieli ci, którzy go napisali - wyjaśnił ks. Lombardi.

Jego zdaniem, nie ma nic dziwnego w tym, że nowa metodologia prac wywołuje uwagi. - Ale gdy jest już ustalona, obowiązkiem wszystkich jest przestrzegać jej w jak najlepszy sposób - zaznaczył włoski jezuita.

Dodał, że niektórzy z sygnatariuszy listu są jednocześnie wybranymi przez ojców synodalnych moderatorami małych grup językowych i intensywnie pracują, zaś ogólna atmosfera obrad jest pozytywna.

Spośród 13 kardynałów, którzy mieli podpisać list, pięciu już zaprzeczyło, że to zrobiło, a kolejny - kard. George Pell, jeden z najbliższych współpracowników Franciszka - stwierdził, że tekst opublikowany w znacznej części różni się od wysłanego do papieża.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama