107,6 FM

Przyjmij przybysza!

W archidiecezji warszawskiej ruszyła kampania zachęcająca rodziny do przyjmowania uczestników ŚDM. Akcji towarzyszy 3,5-minutowy film w internecie, bilbordy na ulicach Warszawy oraz specjalna strona internetowa: przyjmij.pl.

Tylko na Facebooku filmik pt. "Przyjmij świat u siebie" obejrzało od wczoraj 8,6 tys. osób, a z akcją zapoznało się prawie 28 tys. internautów.

Młodzież przekazuje go swoim znajomym i ich rodzicom, bowiem akcja ma zachęcić warszawiaków do otwarcia drzwi swoich domów dla gości z zagranicy, którzy właśnie w archidiecezji warszawskiej zamierzają spędzić tzw. Dni w Diecezjach (20-25 lipca 2016), poprzedzające Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

Spot przygotowany przez grupę medialną wolontariuszy ŚDM we współpracy ze Stacją7.pl rozwiewa ewentualne obawy dotyczące bezpieczeństwa, warunków koniecznych do tego, by móc gościć u siebie młodzież z zagranicy, oraz tego jak się z nimi porozumieć.

- W filmiku staramy się odpowiedzieć na wątpliwości i obalić stereotypy - wyjaśnia ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

W 17 miejscach Warszawy pojawiły się też bilbordy wspierające kampanię m.in. przy Trasie Łazienkowskiej oraz przy ul. Puławskiej i Wolskiej. Na stronie internetowej przyjmij.pl można znaleźć wszelkie informacje dotyczące tego, jak przyjąć w swoim domu młodych oraz gdzie i jak zgłosić chęć przyjęcia.

Kampania Przyjmij.pl będzie prowadzona również w parafiach oraz podczas rozpoczynającej się w sobotę 17 października peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji warszawskiej.

Przyjmij świat u siebie
Archidiecezja Warszawska

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama