107,6 FM

Marek Jurek u rodziny Asii Bibi

„Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie”. Te słowa Chrystusa zacytowano w liście, który trzyosobowa delegacja Parlamentu Europejskiego przekazała rodzinie Asii Bibi.

Z mężem Ashiqiem Masihem i pięciorgiem dzieci tej katoliczki niesprawiedliwie oskarżonej o obrazę islamu i skazanej na śmierć spotkał się w Pakistanie między innymi polski europoseł Marek Jurek.

„Asia jest przykładem autentycznej wiary chrześcijańskiej dla milionów ludzi na całym świecie” – podkreślili europarlamentarzyści. Jej sprawa stała się nie tylko dla Pakistanu, ale dla całej wspólnoty międzynarodowej centrum kampanii na rzecz zmiany prawa o bluźnierstwie, które w obecnej postaci powoduje oskarżanie wielu niewinnych ludzi. Delegacja parlamentarzystów spotkała się z adwokatem Asii Bibi i odwiedziła w Lahaurze dwa kościoły, które stały się wiosną tego roku celem ataków terrorystycznych. Europosłowie poinformowali, że jeśli Pakistan nie będzie respektował Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, to może utracić uprzywilejowany status w handlu z krajami [Unii] UE. Komisja Europejska już wcześniej wydała oświadczenie, że kara śmierci w przypadku bluźnierstwa jest nieproporcjonalna w stosunku do popełnionego czynu, zaś same oskarżenia są bardzo często oparte na fałszywych zeznaniach.

Asia Bibi została skazana w 2010 r. na śmierć przez powieszenie, ponieważ powiedziała: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?”.

« 1 »
TAGI:
 • abwin
  09.11.2015 20:46
  Asia Bibi przez 5 lat jest przetrzymywana w skandalicznych warunkach, w porównaniu z którymi warunki islamskich terrorystów w amerykańskiej bazie Guantanamo to był hotel *****.
  doceń 2
 • Maluczki
  10.11.2015 09:46
  Asio, codziennie modlę się za Ciebie.
  Niech Bóg Miłosierny ma Cię w swojej opiece.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama