107,6 FM

Polonia Restituta dla abp. Hosera

Podczas uroczystości w Belwederze prezydent RP Andrzej Duda odznaczył abp. Henryka Hosera SAC Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej.

Podczas uroczystości w Belwederze prezydent RP Andrzej Duda odznaczył abp. Henryka Hosera SAC Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej.

"W tym znamienitym akcie wieloletnia, podejmowana z całkowitym oddaniem i determinacją służba każdemu człowiekowi i Kościołowi, służba Ewangelii, prawdzie i miłości, będąc zawsze służbą Narodowi i Ojczyźnie zostały podniesiona do rangi najwyższej ludzkiej zasługi. Odznaczenie Ekscelencji jest radością całego Kościoła, jest powodem do dumy dla naszej Diecezji – dziękujemy. Wszystkie inne słowa są zbyt małe i ubogie. Niech Pan Bóg wspiera siłą i światłem na dalszą służbę Kościołowi i Ojczyźnie – tak, jak czyni to Ksiądz Arcybiskup każdego dnia: odpowiedzialnie, wytrwale, w prawdzie i miłości, z ojcowską troską i dobrocią" – relacjonował uroczystość ks. Dariusz Szczepaniuk, kanclerz Kurii na stronie diecezji.

​- Przez te wszystkie lata swojej posługi kapłańskiej, posługi czynionej narodowi, a zarazem więc ojczyźnie, nigdy nie wahał się prezentować swoich przekonań, nie cofając się przed niczym. Nawet mając świadomość ogromnej krytyki - uzasadniał prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenie.

Polonia Restituta dla abp. Henryka Hosera SAC!
Salve TV

Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta to drugie pod względem precedencji polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 r. jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego. Na straży honoru Orderu stoi Kapituła Orderu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama