107,6 FM

Mieszkańcy o Franciszku

"Franciszek". Powstaje spektakl muzyczny w ramach Roku Życia Konsekrowanego i przygotowań do ŚDM 2016.

Spektakl o życiu świętego Franciszka z Asyżu przygotowują i wystąpią w nim mieszkańcy Żor i okolic. Pokazany zostanie 3 grudnia o 19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Spektakl jest próbą dotarcia, wraz z widzami, do prawdy o młodzieńcu, który z rozrywkowego mieszczanina zmienił się w Bożego szaleńca, odrzucającego wszelkie ziemskie wartości.

Postać Franciszka obrosła w legendy, które tworzą w wielu z nas obraz miłego zakonnika, głoszącego kazania ptakom. Twórcy przedstawienia i wykonawcy ról udowodnią, że syn bogatego kupca z Asyżu był postacią o wiele bardziej intrygującą i skomplikowaną.

W tytułowej roli wystąpi (a nawet zaśpiewa) ks. Maciej Michałek z parafii św. Stanisława, który mieszkańcom Żor dał już się poznać jako smok w spektaklu muzycznym na motywach „Hobbita”.

Podczas przedstawienia usłyszymy piosenki oraz muzykę, skomponowane specjalnie na tę okazję przez młodego zdolnego kompozytora Tomasza Kozieła. Scenariusz napisała Aneta Antosiak z Pracowni Edukacyjno-Artystycznej Skene.

Występ będzie połączeniem otwartych serc wielu amatorów oraz osób, które zajmują się zawodowo tworzeniem. Jest ich blisko setka. Dlaczego zdecydowali się poświęcić swój własny czas?

Bo, podobnie jak Franciszek, poczuli, że chcą czegoś więcej poza codziennymi zajęciami, pracą zawodową. Jedni przygotowują scenografię, inni ćwiczą role, jeszcze inni układają choreografię lub śpiewają. Ktoś komponuje, ktoś szyje stroje...

Spektakl odbędzie się w czwartek, kilka dni przed rozpoczęciem Roku Miłosierdzia, a także wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II przez metropolitę lwowskiego abp. Mieczysława Mokrzyckiego do franciszkańskiej parafii.

Spektakl "Franciszek", 3 grudnia, o 19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wstęp: 10 zł. Zaprasza parafia św. Józefa, której duszpasterzami są franciszkanie.

FRANCISZEK, 3.12.2015, Teatr Ziemi Rybnickiej
xmmaciek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama