107,6 FM

Chcą przesłuchać kontrolerów ze Smoleńska

Wojskowa prokuratura już drugi raz próbuje wezwać na przesłuchanie pracowników lotniska Siewiernyj.

Jak dowiedział się dziennikarz radia RMF.FM prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej już drugi raz próbują uzyskać zeznania kontrolerów. Wysłany został wniosek o pomoc prawną w tej sprawie. Pod koniec marca śledczy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej postawili zarzuty spowodowania katastrofy dwóm kontrolerom. Więcej na ten temat:

Jak informował pod koniec marca szef warszawskiej Wojskowej Prokuratury Okręgowej płk Ireneusz Szeląg, pierwszemu z kontrolerów zarzuca się sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym (...), wobec drugiego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutu nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym".

Wtedy też płk. Szeląg poinformował, że prokuratorzy w oparciu o zapisy europejskiej konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych wystąpili do Rosji o możliwość przedstawienia tym osobom zarzutów oraz o możliwość przesłuchania ich. Jak podaje RMF, od marca nie ma w tej sprawie odpowiedzi - mimo monitów ze strony polskich śledczych.

Według informacji, do jakich dotarła rozgłośnia, właśnie do Rosji został wysłany drugi wniosek o przesłuchanie tych osób. Jakie są losy poprzedniego - nie wiadomo.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama