107,6 FM

Dwumetrowa rakieta spadła na Mrzezino

Według relacji świadka około godziny 17 nad dworcem PKP w Mrzezinie otworzył się spadochron, na którym wylądował niezidentyfikowany dotąd przedmiot. "Wygląda jak rakieta. Ma dwa metry długości. Po tym, jak spadł na ziemię, słychać było dźwięki podobne do tych, które wydaje mechanizm zegarowy" - mówi jeden ze świadków.

Świadkowie dodają też, że wstrzymano ruch kolejowy na linii łączącej Redę z Władysławowem, a mieszkańców okolicznych domów ewakuowano.

- Około godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców Mrzezina, że nieopodal jego posesji leży obiekt z doczepionymi do niego trzema czaszami spadochronów - przyznaje st. sierż. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy puckiej policji.

- Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci. Ogrodzili i zabezpieczyli teren. Nieopodal płotu posesji osoby zgłaszającej zdarzenie zastali obiekt o długości ok. 2 metrów i średnicy 20 centymetrów, koloru żółtego - stwierdza policjant.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce tego znaleziska, jak również ewakuowali pobliskich mieszkańców. Na miejsce została skierowana ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, straż pożarna, pogotowie ratunkowe. W tej chwili policjanci z przeszkolenia sapersko-minerskiego wykonują czynności na miejscu. Będziemy ustalali, co to za obiekt i skąd się tutaj znalazł - dodaje.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że początkowo podejrzewano, iż obiekt który wylądował w Mrzezinie jest własnością wojska. Jednakże wojskowi nie przyznają się do tego, by w tym rejonie przeprowadzali jakieś ćwiczenia. Rzecznik puckiej policji nie chce komentować tych informacji.

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi krótko.

Istnieje możliwość, że rakieta została skonstruowana przez domorosłych amatorów, którzy "bawią się w wojsko". - Będziemy wyjaśniali skąd wziął się ten obiekt oraz czy ten obiekt nie zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców - odcina się od tych informacji st. sierż. Brzeziński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama