107,6 FM

Profanacja w Kawicach

Doszło do kradzieży tabernakulum z Najświętszym Sakramentem.

W Kawicach (około 25 km od Legnicy) ze środy na czwartek włamano się do kościoła pw. św. Wojciecha. Złodzieje ukradli tylko i wyłącznie tabernakulum z Najświętszym Sakramenem. Doszło więc do jego profanacji.

Kościół pozostanie zamknięty do niedzieli wieczora. Wówczas zostanie tam odprawiona Msza św. oraz odbędzie się modlitwa ekspiacyjna.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zarządził modlitwy przebłagalne w całej diecezji na niedzielę 6 grudnia. Hierarcha w specjalnym zarządzeniu napisał:

"Jako Biskup przyjąłem tę wiadomość z wielkim bólem, ale też pragnę wyrazić słowa współczucia Księdzu Proboszczowi i całej wspólnocie tamtejszej parafii, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością. (...)

Konsekwencje profanacji Najświętszego Sakramentu należą do kategorii najcięższych. Zgodnie z kan 1367 KPK, "Każdy kto Postacie konsekrowane porzuca, albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej".

Apeluję do sprawców, aby nie dokonywali dalszej profanacji i jak najszybciej zwrócili Najświętszy Sakrament" .

TUTAJ można przeczytać całe zarządzenie bp. Zbigniewa Kiernikowskiego.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy