107,6 FM

40 tys. książek dla młodych świata

Polacy i zagraniczni goście archidiecezji katowickiej w przyszłym roku otrzymają bardzo pomocną książkę.

"Rozwinąć skrzydła" to książka, która dedykowana jest "tym, którzy nie poznali pełni radości czasu dzieciństwa i dorastania…".

Około 40 tys. sztuk zostanie rozdanych młodym podczas Światowych Dni Młodzieży.

- Książka ta nie tylko otwiera serce na siebie samych, ale przede wszystkim daje nadzieję, że pomimo trudnego początku, można rozwinąć skrzydła i iść przez życie z pasją i radością - mówi Marta, polecając książkę "Rozwinąć skrzydła" autorstwa ks. Grzegorza Poloka.

Kapłan jest kierownikiem Akademickich Warsztatów Pedagogicznych oraz adiunktem w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Ekonomicznym im. K. Adamieckiego w Katowicach i duszpasterzem akademickim Ośrodka DA "Zawodzie". 

"Rozwinąć skrzydła" oraz "W drodze do siebie" to dwie książki, które ks. Polok udostępnia za darmo wszystkim, którzy chcą rozprawić się z problemami swojej przeszłości.

-  Książka została przetłumaczona już na język angielski. Aktualnie wolontariusze pracują nad pozostałymi oficjalnymi językami ŚDM, czyli nad niemieckim, włoskim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim. Powstała inicjatywa, która ma na celu, aby każdy z uczestników przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, przebywający na terenie archidiecezji katowickiej, otrzymał bezpłatnie książkę w swoim ojczystym języku. W sumie może to być nawet 40 tys. egzemplarzy dla 20 tys. młodych z zagranicy i 20 tys. dla naszej, śląskiej młodzieży - mówi Marceli Łyczko, rzecznik Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej.

Według najnowszych badań prawie 60 proc. dorosłych wywodzi się z rodzin dysfunkcyjnych, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama