Nowy szef biura prasowego prezydenta

dodane 01.12.2015 11:47

PAP |

Marek Magierowski - b. dziennikarz i publicysta związany m.in. z "Rzeczpospolitą" oraz tygodnikiem "Do Rzeczy" - został we wtorek powołany na dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Zastąpił na tym stanowisku Katarzynę Adamiak-Sroczyńską.

Nowy szef biura prasowego prezydenta   Leszek Szymański /pap Marek Magierowski

Wcześniej - od września br. - Magierowski pracował w KPRP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, współpracując przy tym z Biurem Prasowym i Biurem Spraw Zagranicznych kancelarii.

Jak poinformowała kancelaria, w nowej roli Magierowski będzie dbał o komunikację prezydenta z mediami w kraju i za granicą. W dalszym ciągu zajmować się będzie także dyplomacją publiczną, czyli kształtowaniem przychylnych Polsce postaw u zagranicznych instytucji, organizacji i społeczeństw.

Jako dziennikarz i publicysta Magierowski specjalizował się w tematyce międzynarodowej. Pracował m.in. jako redaktor działu zagranicznego "Gazety Wyborczej", szef działu zagranicznego tygodnika "Newsweek Polska", zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Forum" oraz - w latach 2006-2011 - dziennika "Rzeczpospolita". W kolejnych latach był publicystą m.in. tygodników "Uważam Rze" oraz "Do Rzeczy".

Magierowski jest z wykształcenia iberystą, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, KANCELARIA, MAGIEROWSKI, PAP, PREZYDENT

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl