107,6 FM

Skarb Państwa nie będzie zlecał płatnych ogłoszeń?

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza ograniczyć publikowanie płatnych ogłoszeń w prasie, a być może całkowicie z nich zrezygnuje – podał portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na nieoficjalne źródła.

Informacja ta pojawiła się w kontekście pogłosek o wycofaniu się rządu i spółek Skarbu Państwa z prenumeraty „Gazety Wyborczej” i ze zleceń na emisję w niej płatnych ogłoszeń.

Wirtualnemedia.pl podaje, że w pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaż „Gazety Wyborczej” wyniosła średnio 158 620 egz., z czego 49 427 egz. sprzedawano w prenumeracie.

Według planów ministerstwo i poszczególne spółki Skarbu Państwa będą publikować komunikaty głównie  na swoich stronach internetowych resortu. Do tej pory komunikaty takie były publikowane we wszystkich dużych dziennikach, ale zdecydowanie najwięcej z nich trafiało do „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”.

Konsekwencją takiej sytuacji były pojawiające się, głównie w mediach prawicowych, zarzuty, że w ten sposób władza nieoficjalnie nagradza popierające ją gazety.

Ministerstwo pod władzą PiS planuje ograniczyć, a docelowo znieść tę praktykę w odniesieniu do wszystkich tytułów prasowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama