Skarb Państwa nie będzie zlecał płatnych ogłoszeń?

dodane 02.12.2015 15:39

fk /wirtualnemedia.pl

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza ograniczyć publikowanie płatnych ogłoszeń w prasie, a być może całkowicie z nich zrezygnuje – podał portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na nieoficjalne źródła.

Skarb Państwa nie będzie zlecał płatnych ogłoszeń?   Henryk Przondziono /Foto Gośc

Informacja ta pojawiła się w kontekście pogłosek o wycofaniu się rządu i spółek Skarbu Państwa z prenumeraty „Gazety Wyborczej” i ze zleceń na emisję w niej płatnych ogłoszeń.

Wirtualnemedia.pl podaje, że w pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaż „Gazety Wyborczej” wyniosła średnio 158 620 egz., z czego 49 427 egz. sprzedawano w prenumeracie.

Według planów ministerstwo i poszczególne spółki Skarbu Państwa będą publikować komunikaty głównie  na swoich stronach internetowych resortu. Do tej pory komunikaty takie były publikowane we wszystkich dużych dziennikach, ale zdecydowanie najwięcej z nich trafiało do „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”.

Konsekwencją takiej sytuacji były pojawiające się, głównie w mediach prawicowych, zarzuty, że w ten sposób władza nieoficjalnie nagradza popierające ją gazety.

Ministerstwo pod władzą PiS planuje ograniczyć, a docelowo znieść tę praktykę w odniesieniu do wszystkich tytułów prasowych.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 humanbe 03.12.2015 02:59
Niezalogowany użytkownik Te "ograniczenie" to naprawdę dwojakie działanie - jedno to wspieranie swoich mediów, drugie zemsta na tych niechcianych jak GW - kozle ofiarnym amatorom politycznego rewanzu i zemsty:/
Plusów: 2 circ 03.12.2015 00:40
Niezalogowany użytkownik I bardzo dobrze.


Uczono mnie na krakowskiej ASP że tylko słaby towar musi się reklamować.

Nikt zresztą reklam nie czyta, reklamom nie ufa, wpływ reklam na rynek jest mocno zmitologizowany.
Plusów: 4 Tomek 02.12.2015 16:28
Niezalogowany użytkownik A co z reklamą spółek skarbu państwa w mediach?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl