107,6 FM

B. dziennikarz "Rz" pełnomocnikiem rządu ds. ŚDM

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" Paweł Majewski został podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży.

W związku z nominacją Paweł Majewski zakończył pracę w redakcji - podała "Rzeczpospolita" na swojej stronie internetowej.

Dziennik powołuje się na nieoficjalne informacje ze strony polityków PiS, którzy mówią, że utworzenie nowego stanowiska w rządzie wynika z przekonania premier Beaty Szydło, że przyszłoroczne wydarzenia w Krakowie powinny otrzymać stosowną rangę.

Majewski jest podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży. W „Rzeczpospolitej" pracował od 2008 r., najpierw jako redaktor i wydawca strony głównej rp.pl, a od 2013 r. jako dziennikarz działu krajowego. Ukończył edukację medialną i dziennikarstwo na wydziale teologii UKSW.

Majewski będzie m.in. zaangażowany w prace powołanego jeszcze przez rząd Ewy Kopacz w marcu br. Zespołu do spraw przygotowania wizyty papieża Franciszka oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie.

Gremium to odpowiada za działania poszczególnych służb i organów administracji rządowej, samorządów i wszelkich innych podmiotów administracji państwowej zaangażowanych w przygotowanie i przebieg wizyty Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży. W przygotowaniach tych Zespół współdziała z przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama