107,6 FM

PKP: Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa

Bogusław Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP SA. W przesłanym PAP oświadczeniu Kowalski tłumaczył, że składa rezygnację, kierując się interesem Grupy PKP. "Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy" - napisał.

Media informowały, że Kowalski miał być zarejestrowany jako TW pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek".

"Kierując się interesem Grupy PKP składam rezygnację z zajmowanego stanowiska. Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy. Winni tej sytuacji są oskarżyciele, a nie oskarżany" - czytamy w oświadczeniu Kowalskiego.

Podkreślał, że jest "człowiekiem uczciwym i dialogu". "Czy takimi samymi są ci, którzy bezpodstawnie oskarżają i powtarzają nieprawdziwe sądy? Wpisanie do rejestrów komunistycznej Służby Bezpieczeństwa nie oznacza współpracy z tą służbą. Informuję, że wobec wszystkich, którzy naruszają moje dobre imię i pomawiają mnie będę wyciągać konsekwencje prawne" - napisał.

Jak podał, że oświadczenie lustracyjne składał wielokrotnie jako poseł, wicemarszałek Sejmu i sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu. "Sam wystąpiłem do Instytutu Pamięci Narodowej o potwierdzenie zgodności mojego oświadczenia ze stanem faktycznym. W 2008 roku, Instytut Pamięci Narodowej potwierdził brak podstaw do kwestionowania prawdziwości mojego oświadczenia. Jestem tę wiedzę winien wszystkim, którzy mi zaufali i zaufają w przyszłości" - uważa.

O powołaniu Kowalskiego na prezesa zarządu PKP Bogusława Kowalskiego poinformowało w piątek w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.(PAP)

mow/

« 1 »
 • jurek
  13.12.2015 16:19
  Jeszcze chyba nie zdążył na stanowisku popracvować.
  Czy i jaką dostanie odprawę?
  doceń 6
 • Weronika
  13.12.2015 16:39
  A jeżeli jest to pomówienie ?
 • karimenoi
  13.12.2015 17:52
  Przyznaję, że nie rozumiem uzasadnienia tej decyzji. Skoro jest człowiekiem niewinnym, jak twierdzi, to czemu rezygnuje, a nie pozywa mediów za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na swój temat? Rezygnacja po dwóch dniach urzędowania wygląda bardzo mało poważnie i wymagałaby bardziej uzasadnionego powodu.
 • Rafał
  13.12.2015 18:47
  Tylko dlaczego PiS na tak eksponowane stanowiska mianuje dawnych kapusiów esbecji, no dlaczego? Przecież to kompletny idiotyzm

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama