PKP: Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa

dodane 13.12.2015 16:12

PAP |

Bogusław Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP SA. W przesłanym PAP oświadczeniu Kowalski tłumaczył, że składa rezygnację, kierując się interesem Grupy PKP. "Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy" - napisał.

PKP: Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa   PAP/Andrzej Grygiel Bogusław Kowalski

Media informowały, że Kowalski miał być zarejestrowany jako TW pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek".

"Kierując się interesem Grupy PKP składam rezygnację z zajmowanego stanowiska. Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy. Winni tej sytuacji są oskarżyciele, a nie oskarżany" - czytamy w oświadczeniu Kowalskiego.

Podkreślał, że jest "człowiekiem uczciwym i dialogu". "Czy takimi samymi są ci, którzy bezpodstawnie oskarżają i powtarzają nieprawdziwe sądy? Wpisanie do rejestrów komunistycznej Służby Bezpieczeństwa nie oznacza współpracy z tą służbą. Informuję, że wobec wszystkich, którzy naruszają moje dobre imię i pomawiają mnie będę wyciągać konsekwencje prawne" - napisał.

Jak podał, że oświadczenie lustracyjne składał wielokrotnie jako poseł, wicemarszałek Sejmu i sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu. "Sam wystąpiłem do Instytutu Pamięci Narodowej o potwierdzenie zgodności mojego oświadczenia ze stanem faktycznym. W 2008 roku, Instytut Pamięci Narodowej potwierdził brak podstaw do kwestionowania prawdziwości mojego oświadczenia. Jestem tę wiedzę winien wszystkim, którzy mi zaufali i zaufają w przyszłości" - uważa.

O powołaniu Kowalskiego na prezesa zarządu PKP Bogusława Kowalskiego poinformowało w piątek w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.(PAP)

mow/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KADRY, KOLEJ, PAP, PKP, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, SPÓŁKA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 konserwatysta_pl 14.12.2015 12:34
Niezalogowany użytkownik

Tylko dlaczego PiS na tak eksponowane stanowiska mianuje sprawdzonych w kilkuletniej pracy specjalistów? Nawet jeśli "mają coś za kołnierzem". Czyżby jakaś niezrozumiała forma dawania szansy Szawłowi by stał się Pawłem? Niezrozumiałe miłosierdzie "nie pi-jar" tylko "re-al" bo "po owocach ich poznacie" to jakiś wymysł manipulacyjny oczywiście.

Plusów: 3 tantenora 13.12.2015 23:13
Sęk w tym, że tym razem nie da się zwalić na GW. Pan redaktor Grajewski czy też pan Centkiewicz raczej z GW nie są kojarzeni.
Plusów: 8 Rafał 13.12.2015 18:47
Niezalogowany użytkownik Tylko dlaczego PiS na tak eksponowane stanowiska mianuje dawnych kapusiów esbecji, no dlaczego? Przecież to kompletny idiotyzm
Plusów: 7 spoko 13.12.2015 18:04
Niezalogowany użytkownik Ciekawe jaki miał zapis w kontrakcie co do odprawy?

wszystkie komentarze >