Melchior też była kobietą

dodane 03.01.2016 10:05

RADIO WATYKAŃSKIE |

W Europie trwa walka z obecnością chrześcijańskiej symboliki w bożonarodzeniowej scenerii.

Melchior też była kobietą   HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ Pokłon Trzech Króli. Ołtarz Wita Stwosza

Zazwyczaj prowadzi to do rezygnacji z betlejemskich żłóbków w przestrzeni publicznej i wypierania z pamięci głównej postaci tych świąt, czyli Dzieciątka Jezus.

Taki też los miał spotkać wielką szopkę, która co roku jest instalowana w centrum Madrytu przed Pałacem de Cibeles, główną siedzibą władz miejskich. Od czerwca stolicą Hiszpanii rządzi bowiem ultralewicowa Manuela Carmena, która oświadczyła jednoznacznie, że dla katolików w jej pałacu nie ma miejsca. Jak podaje dziennik Il Foglio, przeciwko planom likwidacji żłóbka zaprotestowali jednak właściciele sklepów i restauracji, dla których gigantyczna inscenizacja to dodatkowa atrakcja przyciągająca do miasta turystów i potencjalnych klientów. Żłóbek ostatecznie się pojawił, ale 7-krotnie mniejszy.

Na tym jednak nie koniec majstrowania przy Bożym Narodzeniu. Pani burmistrz postanowiła upolitycznić jeden z wielkich orszaków trzech króli, które już tradycyjnie 5 stycznia przejdą ulicami Madrytu. Aby uszanować różnorodność wrażliwości i równość płci, Kasper i Melchior będą kobietami, choć w męskim przebraniu. Baltazar może pozostać mężczyzną, bo zgodnie z tradycją był on królem ciemnoskórym, a zatem wpisuje się w forsowaną przez panią burmistrz wizję różnorodności.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 zobżydzony 04.01.2016 07:26
Niezalogowany użytkownik Zgodnie z polityką multi-kulti, w następnym roku na Trzech Króli odębdzie się Parada Równości. Komuchy, którzy długo rządzili Hiszpanią sprowadzili im setki tysięcy poprawnych i zniszczyli tradycje tego pięknego kraju.
Jasne, Melchior była kobietą, a Trzech Króli, to były tak naprawdę trzy królowe-feministki i zarazem wojujące pacyfistki-lesbijki...

Jak będziemy mieli tak wulgarne lewicowe media, jak np. w Hiszpanii, to i u nas demokracja będzie zlikwidowana przez Lewicę, LGBT&Zoo i feministki...
Plusów: 0 Contral 03.01.2016 20:37
Niezalogowany użytkownik To że dziewczynki czy kobiety przebierały się za Trzech Króli to nic nowego. Gorzej jeżeli robi się z tego politykę.
Plusów: 5 max 03.01.2016 13:37
Niezalogowany użytkownik Kopernik tez była kobietą a nawet Maria Skłodowska curie ;)

wszystkie komentarze >