107,6 FM

Kiedy przyjdzie ocieplenie?

Siarczyste mrozy wkrótce ustąpią. Jaka pogoda nas czeka?

Od kilku dni w Polsce panują siarczyste mrozy. Nad ranem w wielu miejscach temperatura spada poniżej - 15 st. C. Czy w najbliższych dniach możemy spodziewać się ocieplenia?

Według prognoz IMGW już w poniedziałek wieczorem od Zachodu do Polski będzie napływać cieplejsze powietrze. We wtorek w południe temperatury poniżej -10 st. zanotują tylko termometry w północno-wschodniej części kraju. W pasie od Szczecina przez Poznań, Łódź, Warszawę, po Lublin słupki rtęci wskażą od -7 do - 9 st. C. Najcieplej będzie na Południu kraju: W Jeleniej Górze, Wrocławiu, Katowicach i... Zakopanem całkiem ciepło: -2 st. W południowej i centralnej części kraju możliwe słabe opady śniegu.

W środę rozkład temperatur podobny, z tą różnicą, że wedle prognoz wszędzie będzie o 1-2 st. cieplej. Niewielkie opady śniegu możliwe już w całym kraju z wyłączeniem krańców północno-wschodnich. Podobnych warunków atmosferycznych możemy się spodziewać w czwartek. W piątek i sobotę od Zachodu przyjdzie kolejne delikatne ocieplenie i w wielu miejscach kraju pojawi się odwilż.

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama