107,6 FM

Kaczyński spotkał się z Orbanem

Nieformalne spotkanie polityków w Niedzicy trwało sześć godzin.

Około 6 godzin trwało spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem węgierskiego FIDESZ-u i premierem Węgier Viktorem Orbanem. Politycy spotkali się w środę w Niedzicy (woj. małopolskie).

Spotkanie - jak podaje "Tygodnik Podhalański" na swojej stronie internetowej - rozpoczęło się ok. godz. 11; zakończyło po godz. 17. Pensjonat, w którym się odbyło, pierwszy opuścił Orban; niecałe pół godziny później odjechał prezes PiS. Nie udzielali komentarzy mediom.

"Ma to być spotkanie szefów dwóch prawicowych partii - Jarosława Kaczyńskiego z PiS i Viktora Orbana z FIDESZ-u" - mówił PAP polityk PiS jeszcze przed spotkaniem Kaczyński-Orban.

"Budapest Business Journal" podawał na swej stronie internetowej, że szef rządu w Budapeszcie ma przyjechać do Polski na zaproszenie PiS i ma się też spotkać z premier Beatą Szydło. W Niedzicy premier Szydło jednak nie było.

Węgierskie media podkreślały jeszcze przed spotkaniem, że nieznane są tematy rozmów, jakie będą poruszane przez polityków, jednak portal "Hungary Today" zwraca uwagę, że na czwartek zaplanowano rozmowy szefa węgierskiego rządu z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Według portalu Budapeszt i Warszawa mogą rozmawiać nad wspólnym stanowiskiem względem polityki Londynu.

Jednym z kluczowych projektów rządu Camerona jest ograniczenie dostępu do świadczeń społecznych dla obywateli państw Unii Europejskiej w trakcie pierwszych czterech lat pobytu w Wielkiej Brytanii. W grudniu przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziała się premier Szydło.

Władze Wielkiej Brytanii planują także najpóźniej na 2017 rok referendum w sprawie pozostania tego kraju w Unii Europejskiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama