107,6 FM

Prezydent Duda przekazał narty na aukcję WOŚP

O darze prezydenta dla Wielkiej Orkiestry poinformowano na stronie fundacji.

Na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy przeczytać o wsparciu głowy państwa dla akcji: "Prezydent RP Andrzej Duda postanowił przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy przedmiot. Są to narty, na których jako kandydat na urząd Prezydenta RP zjeżdżał m.in. w Rabce-Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej. Andrzej Duda złożył na nartach swój autograf".

Wydarzenie jest o tyle zaskakujące, że środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością (z którego wywodzi się prezydent Duda) są postrzegane i przedstawiane w mediach jako nieprzychylne corocznej akcji prowadzonej przez fundację Jerzego Owsiaka. W ostatnich dniach wiceszef MON Bartosz Kownacki zastrzegł, że pod znakiem zapytania stoi zaangażowanie wojska w finał Wielkiej Orkiestry, gdyż koszty tego zaangażowania muszą przynosić realne korzyści z punktu widzenia celu akcji charytatywnej:

 - Udział MON w akcjach charytatywnych musi być efektywny ekonomicznie. Nie dopuszczam sytuacji, w której zaangażowanie kosztuje więcej niż to, co zostaje osiągnięte podczas zbiórki - zaznaczył Kownacki.

Wśród zarzutów stawianych przez przeciwników i sceptyków WOŚP pojawia się m. in. taki, że akcja fundacji Owsiaka jest faworyzowana przez instytucje państwowe i otrzymuje nieporównywalnie większe wsparcie z budżetu państwa niż inne dzieła charytatywne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama