107,6 FM

Premier o decyzji KE ws. Polski

Premier Beata Szydło zadeklarowała w środę, że rząd przekaże Komisji Europejskiej wszystkie informacje, których Komisja będzie oczekiwać. Premier zaprosiła wszystkich komisarzy unijnych do złożenia wizyty w Polsce.

"Przekażemy wszystkie informacje, których Komisja Europejska będzie od nas oczekiwać" - powiedziała premier. Zadeklarowała starania rządowej administracji i dyplomacji, by dialog i wyjaśnianie wątpliwości, czy też doprecyzowanie pewnych kwestii, było prowadzone jak najsprawniej.

Premier uważa, że ostatnie wydarzenia w Polsce pokazują, że sytuacja dotycząca Trybunału Konstytucyjnego przez sam TK zostaje ustabilizowana. "Komisja Europejska może tych informacji jeszcze nie miała, więc będziemy starali się to wyjaśniać" - dodała.

"Zapraszam wszystkich komisarzy, każdego z osobna do Polski, by mogli przyjechać, porozmawiać, poznać Polskę" - podkreśliła premier. Jak zauważyła, wielu z nich nie miało dotąd okazji, by "przyjrzeć się sprawom polskim". "To jest dobry czas, dobry moment, żeby tutaj razem z nami się spotkać. Na pewno będzie to tylko i wyłącznie służyło pogłębieniu relacji Polski i UE, na której polskiemu rządowi bardzo zależy" - zaznaczyła szefowa rządu.

"Jesteśmy otwarci na dialog. (...) W tej chwili czekamy na oficjalny list, który zostanie wystosowany do Polski, będziemy uczestniczyli w procesie przekazywania informacji" - powiedziała premier.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama