107,6 FM

Tysiące ludzi na karnawale w Wenecji

Regaty z udziałem 100 łodzi i 600 wioślarzy w historycznych strojach i maskach uświetniły niedzielne uroczystości karnawału w Wenecji. W drugim dniu największej w Europie zabawy pod gołym niebem nad laguną zgromadziły się tysiące ludzi.

Gondolierów oklaskiwali na brzegach wenecjanie i goście z całego świata.

Atrakcją pierwszych imprez tegorocznego karnawału były także serwowane na nabrzeżach przysmaki tamtejszej kuchni, czyli tzw. cicchetti - małe kanapki, przekąski z polenty - mąki kukurydzianej z owocami morza i mięsem. Widzów częstowano winem.

Spektakularne widowisko "światło i dźwięk" odbyło się w sobotni wieczór, gdy woda kanału Cannaregio zamieniła się w wielką scenę, na której odbywały się pokazy akrobatów.

Karnawał w tym roku, trwający do 9 lutego, dedykowany jest sztuce i tradycjom Wenecji. To, jak wyjaśniono, powrót do korzeni jej świetności.

Na placu świętego Marka prezentowane będzie codzienne życie Wenecji w dawnych czasach. Mistrzowie szkutnictwa zbudują tam w 11 dni gondolę. Podziwiać będzie można prace nad tradycyjnymi maskami i historyczne rzemiosło.

Władze miejskie zapowiedziały, że przez cały karnawał obowiązywać będą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z alertem po zamachach w Paryżu.

"Wenecja jest najbezpieczniejszym miastem na świecie, pracujemy nad tym niestrudzenie" - zapewnił burmistrz Luigi Brugnaro.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama