107,6 FM

Rzeszów: Obrońcy życia nie staną przed sądem

Sąd umorzył postępowanie karne wszczęte przeciwko działaczom pro-life przez współwłaściciela Szpitala Pro-Famila w Rzeszowie.

W sprawie zakończonej 11 lutego 2016 przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie, lekarz i współwłaściciel Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko ośmiu domniemanym autorom komentarzy pod internetowym artykułem na temat działalności placówki. Komentarze wyrażały wyraźnie niepochlebne opinie o lekarzach Szpitala oraz dawały wyraz negatywnej ocenie ich postawy moralnej w związku z aborcjami przeprowadzanymi w Szpitalu na chorych dzieciach w okresie prenatalnym ich rozwoju.

Wśród oskarżonych było trzech księży katolickich. Jak podnosiła obrona, materiał dowodowy przedstawiony przez oskarżyciela nie mógł stanowić podstawy skazania za zniesławienie. Oskarżyciel prywatny zdecydował się na odstąpienie od oskarżenia, a Sąd Rejonowy umorzył postępowanie.

Warto przypomnieć, że w grudniu 2015 roku oskarżeni o zniesławienie Szpitala działacze pro-life z Fundacji Pro – Prawo do Życia zostali uniewinnieni wskutek apelacji wniesionej przez prawników Instytutu Ordo Iuris.

Obrony jednego z oskarżonych Roberta K. podjęli się prawnicy Programu Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris w Warszawie, mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama