107,6 FM

CBA weszło do domu b. ministra sportu

Funkcjonariusze przeszukali jego dom w związku z podejrzeniem składania nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że Andrzej B., były minister sportu usłyszy dziś 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Ustawowym obowiązkiem CBA jest sprawdzanie oświadczeń majątkowych polityków. W trakcie takiego badania pojawiło się przypuszczenie, że oświadczenia Andrzeja B. za lata 2010-2014 mogą być nieprawdziwe. W związku z tym funkcjonariusze przekazali sprawę do prokuratury, a ta zleciła przeszukanie w domu byłego ministra.

Poszukiwane są dokumenty wskazujące na posiadanie pieniędzy lub papierów wartościowych, ewentualnych rachunków dotyczących wydatków na cenną biżuterię, wakacje, opłaty za remonty mieszkań rodziny, ubezpieczenia  samochodu z wysokiego segmentu, zakupy drogiego wyposażenia. Agenci CBA wykonują kopie dysków i nośników - podało w komunikacie CBA.

Były minister nie został zatrzymany, ale otrzymał wezwanie do stawienia się w prokuraturze, gdzie usłyszy zarzuty. Informację tę potwierdził również na twitterze Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama