107,6 FM

Nowy rekord WOŚP

Tegoroczny wynik zbiórki, czyli 72 696 501 zł i 53 gr, jest niemal o 20 mln zł wyższy niż w roku ubiegłym.

Wielkiego podsumowania tegorocznej zbiórki dokonał Jerzy Owsiak, szef WOŚP. Odbyło się w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Chałubińskiego.

- Kiedy zaczynaliśmy 24 lata temu, nie sądziliśmy, że będziemy grali tyle lat - mówił. Dziękował wolontariuszom oraz wszystkim ofiarodawcom. Przypomniał, że orkiestra po raz 4. zbierała pieniądze na rzecz oddziałów geriatrycznych. - Nie ma szpitala w Polsce, w którym nie byłoby sprzętu ofiarowanego przez orkiestrę i nie ma szpitala, który nie prosiłby orkiestrę o sprzęt - mówił J. Owsiak. Dziękował także za pomoc telewizji publicznej, która - jak przypomniał - w dniu zbiórki "dopiero drugi dzień była narodową" [po zmianie na stanowisku prezesa - przyp. red.] i spisała się na medal. - Tak powinna wyglądać przy takich akcjach telewizja publiczna - zaznaczał. Przypomniał też, że w tym roku po raz pierwszy przyjechała arabska telewizja Al Jazeera, by robić materiał o zbiórce. Podziękowania padły też do Polaków mieszkających za granicą, bo tam z roku na rok jest coraz więcej wolontariuszy, więcej sztabów i więcej ofiarodawców.

Nie obyło się bez drobnych uszczypliwości. „Medal” - pumeks z wyrzeźbionym sercem - przygotowano dla posła Stanisława Pięty. - Pan poseł swoimi słowami nie tylko nie zatrzymał naszego grania, ale przysporzył nam jeszcze więcej ofiarodawców. I za to mu dziękujemy - podsumował J. Owsiak.

Podsumowanie zbiórki WOŚP odbyło się Radomskim Szpitalu Specjalistycznym   Podsumowanie zbiórki WOŚP odbyło się Radomskim Szpitalu Specjalistycznym
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama