107,6 FM

Wzmocniono ochronę metra i lotniska

Po zamachach w Brukseli warszawskie węzły komunikacyjne są lepiej strzeżone.

Najpierw premier Beata Szydło, a po południu również minister MSWiA Mariusz Błaszczak zapewnili, że Polska może czuć się bezpiecznie, gdyż na obecną chwilę nie ma zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Niemniej wydano zalecenia, by stosowne służby wzmogły czujność i podjęły dodatkowe środki ostrożności. Już przed południem wzmocniono patrole w stołecznym metrze i na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Jak poinformował wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, "w ciągu najbliższych kilku godzin" zbierze się Zespół Zarządzania Kryzysowego. Ma on przygotować rekomendacje dla służb. - Będziemy chcieli też zapytać o przygotowanie dworców - podkreślił J. Jóźwiak.

W porannych zamachach w Brukseli zginęły 34 osoby, a ok. 200 zostało rannych. Liczby te nieustannie się zmieniają. Wśród rannych jest troje Polaków - dwóch pracowników służb celnych i jedna kobieta. Pierwszy atak miał miejsce przed godz. 8 rano na lotnisku Zaventem w belgijskiej stolicy, gdzie doszło do podwójnej eksplozji. Kolejny zamach nastąpił dwie godziny później w wagonie metra na stacji Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji UE.

W geście solidarności z ofiarami dzisiejszych zamachów Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zostanie wieczorem podświetlony w barwach narodowych Belgii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama