107,6 FM

ŚDM: Rekrutacja wolontariuszy przedłużona

Do końca kwietnia przedłużona została rekrutacja wolontariuszy z Polski, którzy podczas ŚDM będą pomagać pielgrzymom. Obcokrajowcy muszą zgłosić się do czwartku.

"Do tej pory zgłosiło się już 15 tys. kandydatów, z czego 8 tys. to Polacy. Wciąż potrzebujemy jeszcze kilka tysięcy osób. Liczymy szczególnie na zaangażowanie młodych z archidiecezji krakowskiej" - powiedziała we wtorek PAP rzecznik prasowa ŚDM Dorota Abdelmoula.

Optymalna liczba wolontariuszy to według Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 do 25 tys. osób.

Pierwotnie rekrutacja wszystkich wolontariuszy miała się zakończyć już w najbliższy czwartek. Jednak jak poinformował we wtorek Komitet Organizacyjny, w związku ze wzmożonym zainteresowaniem Polaków, rejestracja dla nich zostanie przedłużona do końca kwietnia.

Wszyscy zrekrutowani wolontariusze zostaną sprawdzeni przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ŚDM.

Wolontariusze krótkoterminowi z Polski i zagranicy przyjadą do Krakowa tydzień wcześniej niż pielgrzymi, tak, by 18 lipca rozpocząć dwuetapowe szkolenie. W pierwszych dniach zdobędą oni wiedzę o programie ŚDM Kraków 2016, o komunikacji i transporcie w trakcie wydarzenia, przejdą też szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz z elementów pierwszej pomocy. Druga część szkolenia będzie obejmowała informacje dotyczące konkretnej strefy, w której pomagać będą wolontariusze.

Przy Komitecie Organizacyjnym działa już kilkudziesięciu wolontariuszy długoterminowych z Polski i innych krajów, m.in. z Kanady, Nowej Zelandii, Brazylii, Ukrainy, Rosji, USA, Wietnamu. Wspierają dział tłumaczeń, system rejestracyjny, zajmują się mediami społecznościowymi i redakcją strony internetowej. Angażują się także w przygotowanie katechez, wydarzeń centralnych i Festiwalu Młodych.

W ostatnim dniu ŚDM - 31 lipca - w Tauron Arenie Kraków zaplanowano spotkanie wolontariuszy z papieżem Franciszkiem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama