107,6 FM

Pielgrzymka Caritas do apostołów miłosierdzia

Ponad 2500 osób z 26. Caritas diecezjalnych i Caritas Polska spotkało się w Krakowie na XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Caritas.

W spotkaniu, które odbyło się 9 kwietnia, na zakończenie 72. Tygodnia Miłosierdzia w sanktuarium św. Jana Pawła II i w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wzięli udział pracownicy centrali i placówek Caritas oraz wolontariusze z Caritas parafialnych, a także dzieci i młodzież ze szkolnych kół Caritas.

Uczestnicy wysłuchali konferencji pt. "Kim jest sługa?", którą wygłosił ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Przywołując scenę umycia nóg apostołom oraz odwołując się do poszczególnych części Eucharystii, ks. Ważny tłumaczył pracownikom i wolontariuszom, jak od Jezusa uczyć się odpowiedniego podejścia, wierności i delikatności w stosunku do tych, którym pomagają.

Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Jak podkreślił bp Szlachetka, Caritas pielgrzymuje do miejsc związanych z największymi w naszych czasach apostołami miłosierdzia - św. s. Faustyną i św. Janem Pawłem II. - Przywołane na wstępie błogosławieństwo miłosierdzia znajduje się w samym sercu Boskich błogosławieństw - powiedział biskup. - To błogosławieństwo nadaje głębszy sens wszystkim pozostałym błogosławieństwom - dodał.

Pielgrzymi, którzy przyjechali także z odległych krańców Polski, podkreślali, jak ważne jest dla nich to coroczne spotkanie, na którym mogą zobaczyć się i poczuć wspólnotę z innymi osobami, zaangażowanymi w tę samą służbę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama