Mama i tata na wyścigach z... wózkiem!

dodane 11.04.2016 23:55

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Wielkie emocje towarzyszyły wszystkim rodzicom, rywalizującym w pierwszych, międzynarodowych wyścigach wózków dziecięcych w chodzie, zorganizowanych w Bielsku-Białej przez młode mamy ze stowarzyszenia "BuggyGym".

Mama i tata na wyścigach z... wózkiem!   Urszula Rogólska /Foto Gość Zacięta rywalizacja zespołów rodzinnych w czasie wyścigów

Drugie w Bielsku-Białej, ale pierwsze międzynarodowe wyścigi wózków dziecięcych w chodzie rozegrano 10 kwietnia na terenie Kompleksu "Nowe Miasto" przy ul. Legionów.

Pomimo chłodu i mżącego deszczu, mamy, ojcowie oraz ich starsze i młodsze pociechy, stawili się bardzo licznie na miejscu zabawy, gdzie przygotowano tory wyścigowe, jak i stoiska sponsorów oraz współorganizatorów rodzinnej zabawy, związanych z działalnością na rzecz rodziców najmłodszych dzieci.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Jeden z wyścigów eliminacyjnych ojców
Zabawę dla rodzin wymyśliły i zorganizowały mamy ze stowarzyszenia "BuggyGym", które powstało w Bielsku-Białej, ale ideą regularnych zajęć sportowych dla rodziców dzieci w wózkach, spopularyzowało już w całej Polsce. Zawody, którym towarzyszyło hasło "Rodzino, rusz się z BuggyGym!". to element akcji stowarzyszenia "Mama w ruchu".

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Czeszki Šárki Soleckiej, a dzięki jej zaangażowaniu, kwietniowe zawody odbyły się równocześnie w 50 miastach Polski i Czech. Na dystansie kilkudziesięciu metrów uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech kategoriach – mam, ojców i zespołów rodzinnych. Najważniejsze było, by pchać wózek… maszerując, a nie biegnąc. Za podbieganie sędziowie eliminowali zawodników.

Kiedy jedni rywalizowali na torze, inni mogli korzystać z szeregu atrakcji, m.in.: warsztatów kulinarnych dla dzieci, toru przeszkód dla maluchów, malowania twarzy.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Na torze wyścigowym- mamy
Jak wyjaśniały prowadzące zabawę Magdalena Sadlik i Katarzyna Daniek, wyścigi polegały na szybkim marszu, a uczestnicy mieli do pokonania odległość stu kroków. Były całkowicie bezpieczne dla maluchów znajdujących się w wózkach.- Naszym celem jest zachęcenie i zaktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Chcemy pokazać, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu - podkreślają mamy.

Wydarzeniu patronował pochodzący z Podbeskidzia poseł Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Najlepsze mamy na podium
  Urszula Rogólska /Foto Gość Podium ojcowskich liderów wyścigów
  Urszula Rogólska /Foto Gość Medaliści kategorii rodzinnej

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA, BUGGYGYM, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, RODZINA, WYŚCIGI WÓZKÓW DZIECIĘCYCH

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.