Poczęciu towarzyszy błysk światła!

dodane 02.05.2016 10:27

jdud /lifesitenews.com /YT

Poczęciu człowieka towarzyszy błysk światła. Naukowcom udało się sfilmować to niezwykłe zjawisko.

Polega ono na uwalnianiu przez zapładnianą komórkę jajową cynku, co tworzy iskry widoczne pod mikroskopem przez ułamek sekundy (przy wprowadzeniu odpowiedniego barwnika komórka jajowa nie świeci sama z siebie).

EARTH MYSTERY NEWS - EMN Bright flash of light marks incredible moment life begins
- To niesamowite, zapiera dech w piersiach - powiedział prof. Teresa Woodruff, ginekolog-położnik z amerykańskiego Nothwestern University. To tam właśnie udało się sfilmować błysk towarzyszący początkowi ludzkiego życia. Wcześniej podobne zjawisko obserwowano przy zapłodnieniu komórki jajowej myszy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ZAPŁODNIENIE

Przeczytaj komentarze | 21 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 08.05.2017 02:48
Niezalogowany użytkownik No jest reakcja. Ale czy to musi czegokolwiek dowodzić? Czy to nie niosący światło zwodził ludzi? Rozumiem, że chronimy życie na wszelki wypadek, ale dlaczego musimy się doszukiwać jakiejś dodatkowej magii?? Taki sam efekt jest u myszy, czy w takim razie myszy są równe ludziom?
Plusów: 0 def 05.05.2016 13:27
Niezalogowany użytkownik rozumiesz ty dziecko teksty pisane? 'błysk' wymaga użycia specjalnego barwnika, a sam proces o którym mowa nie jest jeszcze zapłodnieniem. do szkoły!
Plusów: 0 def 05.05.2016 13:25
Niezalogowany użytkownik chodziliście wy na biologię w podstawówce/gimnazjum?
ta reakcja towarzyszy wprowadzeniu jądra plemnika, powoduje zmianę przejrzystości osłonki i zapobiega wniknięciu kolejnych i nie ma to za wiele wspólnego z realnym zapłodnieniem, czyli połączeniem przedjądrzy, bo to następuje później. a sam błysk wymaga użycia odpowiedniego barwnika. ale poza tym wszystko się zgadza...
Plusów: 1 sp 04.05.2016 00:37
Niezalogowany użytkownik Eksperymenty na ludziach, jak eksperymenty na myszach... wstyd!

wszystkie komentarze >

Reklama