"Powstaje wielki biało-czerwony ruch"

dodane 02.05.2016 14:10

PAP |

Dobro jest znów oddzielane od zła, ofensywa pedagogiki wstydu, tego wszystkiego, co godziło w wartości wspólnotowe i narodowe, przegrywa; powstaje wielki biało-czerwony ruch - podkreślił w poniedziałek w Dniu Flagi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Powstaje wielki biało-czerwony ruch"   Leszek Szymański /PAP

"Wielkie dzieło środowisk patriotycznych, wielkie dzieło śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego przynosi efekty" - ocenił prezes PiS podczas wystąpienia w Sejmie.

Jak podkreślił, "ofensywa pedagogiki wstydu, ofensywa tego wszystkiego, co godziło w wartości wspólnotowe, narodowe, przegrywa, i to przegrywa we wszystkich pokoleniach, w szczególności w tym najmłodszym".

"Dobro jest znów oddzielane od zła. To wszystko, co uczyniono dla pomieszania dobrego i złego, cofa się" - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS wymieniał w tym kontekście obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej i pogrzeb płk. Szendzielarza "Łupaszki" jako przykłady "odrodzenia". "Możemy mówić o pewnego rodzaju odrodzeniu, możemy mówić o tym, że powstaje wielki biało-czerwony ruch. I on jest Polsce potrzebny, bo jego istnienie jest warunkiem odnowy naszego państwa" - oświadczył.

Według prezesa PiS warunkiem dobrego państwa jest elita, która nie kieruje się w swoich działaniach własnym interesem, poszukiwaniem prestiżu i sławy, lecz wartościami wyższymi.

"Jeżeli dzisiaj ze smutkiem możemy powiedzieć o naszym państwie, że nie tylko odbiega od ideału, ale także od pewnego minimum, przynajmniej w pewnych dziedzinach, to właśnie dlatego, że w ciągu ostatnich 27 lat, pomijam już PRL, ludzie tego typu - choć obecni w różnych formacjach politycznych, choć nie wszystkich - rządzili nieczęsto" - podkreślił.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| J.KACZYŃSKI, OBCHODY, PAP, PARTIE, PIS, ŚWIĘTO

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Tinka 03.05.2016 07:45
Niezalogowany użytkownik Czytelników przeraża to, że pan Kaczyński często powołuje się na kościół a jego działania często wydają nam się bardzo mało ewangeliczne, szczególnie w roku miłosierdzia. Nie dziwi mnie, że się przejmują. Rozwój warunków socjalnych w połączeniu z podkreślaniem wartości naszego narodu może być kojarzone z narodowym socjalizmem. Masz rację, prośmy Ją o pomoc.
Plusów: 0 klama 02.05.2016 17:56
Niezalogowany użytkownik Nie przeraża czytelników, użytkowników nienawiść w komentarzach i to na łamach bądź co bądź portalu, który zapewne nie chce jątrzyć, wymachiwać szabelką i siać złe słowo.Jutro nie tylko rocznica konstytucji ale dla wierzącego dzień zadumy nad Maryjna Droga ku Bogu.Pochylmy się nad Jej życiem, prośmy Ja o pomoc,wstawiennictwo w tych niespokojnych czasach
Plusów: 0 operator 02.05.2016 15:21
To jak wreszcie jest z tym strasznym Kaczyńskim? Jest zwykłym posłem czy dyktatorem rządzącym z "tylnego siedzienia", wysługując sie swoimi "marionetkami": prezydentem i premierem? bo juz się pogubiłem.
Plusów: 1 Gość 02.05.2016 15:18
Niezalogowany użytkownik Pan Kaczyński dzisiaj bardzo enigmatyczny. Typowe pranko mozgu. Niewiadomo o co chodzi. Chociaż wypowiedzi bardzo zacne to owoce jego pracy przesaczone zlem i nienawiscia. Wilk w owczej skórze.

wszystkie komentarze >

Reklama