107,6 FM

Zamiast aborcji - pomoc dla rodzin

"Stop aborcji" chce wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Jest petycja w tej sprawie.

Projekt ustawy Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" ma na celu wpłynąć na organy administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego, aby zapewniły pomoc materialną i opiekę rodzinom, które wychowują dzieci dotknięte ciężkim upośledzeniem albo chorobą zagrażającą ich życiu. Ma to również jak również objąć dzieci, które zostały poczęte w okolicznościach, które sugerują popełnienia przestępstwa. Dlatego z inicjatywy Konfederacji Kobiet RP i Instytutu Ordo Iuris powstała petycja, za pomocą której internauci apelują do najwyższych władz RP o stworzenie prawa, które w miejsce dotychczasowego przyzwolenia na odbieranie życia dzieciom, wyjdzie z pomocą tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Wśród najpilniejszych zmian organizacje wskazują wsparcie dla hospicjów świadczących opiekę na rzecz rodzin zarówno przed, jak i po urodzeniu dziecka oraz szerokie otwarcie na współpracę z organizacjami społecznymi. Dopełnieniem zmiany systemowej ma być naprawa systemu świadczeń rehabilitacyjnych, zapewnienie realnej pomocy psychologicznej dla rodziców oraz usprawnienie funkcjonowania ośrodków adopcyjnych i procedury adopcyjnej. Konfederacja Kobiet RP i Ordo Iuris chcą także powołania ogólnopolskiego telefonu wsparcia, dzięki któremu rodzice w najtrudniejszych chwilach otrzymają kompetentną, pełną współczucia i rzetelną informację o możliwości uzyskania pomocy ze strony państwa oraz organizacji pozarządowych.

W najbliższych tygodniach inicjatorzy petycji przeprowadzą konsultacje społeczne oraz przedstawią politykom konkretne rozwiązania legislacyjne, zapewniające realizację wskazanych celów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama