107,6 FM

Boniek: czekamy na "Rybkę"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej starał się pocieszać kontuzjowanego Macieja Rybusa, a podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podziękował mu za dotychczasową grę w reprezentacji Polski. "Czekamy na +Rybkę+" - oświadczył Boniek.

W poniedziałek przed południem przebywającą na zgrupowaniu w Arłamowie drużynę narodową odwiedził prezydent RP Andrzej Duda.

"Prezydentowi trochę się śpieszyło, ale to był pośpiech kontrolowany. Posiedzieliśmy trochę z piłkarzami i porozmawialiśmy. Zrobiliśmy sobie prywatne śniadanie" - opisał wizytę głowy państwa Boniek.

W południe zgrupowanie opuścił Maciej Rybus, którego kontuzja barku wyeliminowała z udziału w mistrzostwach Europy.

"Podczas spotkania z panem prezydentem, kiedy sytuacja była bardzo doniosła, ja i trener Adam Nawałka podziękowaliśmy Maćkowi Rybusowi. To bardzo przykre chwile, kiedy piłkarz podstawowego składu nie może pojechać na Euro ze względów zdrowotnych. Czekamy na +Rybkę+, bo na jesieni zaczynają się eliminacje mistrzostw świata" - podkreślił Boniek.

O godzinie 21 trener Nawałka oficjalnie ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. To oznacza, że oprócz kontuzjowanych Macieja Rybusa i Pawła Wszołka, do Francji nie poleci trzech innych graczy.

"To normalne decyzje wynikające z pracy, treningów oraz przydatności do drużyny. Jeżeli jednak ktoś nie pojedzie ze względów zdrowotnych, to jest szalenie przykre" - podkreślił szef piłkarskiej centrali.

Biało-czerwoni po zgrupowaniu w Arłamowie zagrają dwa mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

"Trenerowi chodzi o to, aby piłkarze złapali rytm meczowy i przećwiczyli pewne rzeczy. Oczywiście gramy o zwycięstwo, ale nie są to mecze, w których trzeba umierać za zwycięstwo. Najważniejsze, żeby wszyscy byli cali i zdrowi" - ocenił.

Przyznał, że we Francji celem minimum jest awans z grupy C.

"Wydaje mi się, że to jest jasno określone. Po rozmowach z trenerem i drużyną można się spodziewać, że wszyscy czulibyśmy się usatysfakcjonowani po awansie z grupy. Zobaczymy co stanie się później i na kogo trafimy w następnej fazie. Nie należy zapominać, że Polska do tej pory rozegrała na mistrzostwach Europy sześć meczów i żadnego nie wygrała" - tłumaczył Boniek.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, kiedy to gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama