Dziś mecz Polska-Holandia

dodane 01.06.2016 07:10

PAP |

Po 16 latach polscy piłkarze ponownie zmierzą się z Holandią. Środowy towarzyski mecz, który rozpocznie się na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 20.45, będzie dla biało-czerwonych jednym z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy we Francji.

Dziś mecz Polska-Holandia   Dariusz Boczek / CC 3.0 Stadion Energa w Gdańsku

Holandia to najwyżej notowana drużyna, która nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy. W rankingu FIFA zawodnicy "Oranje" zajmują 17. pozycję (Polska jest 27., tuż za Irlandią Północną).

"Brak Holandii we Francji to wielka niespodzianka i mecz z nią będzie dla nas bardzo wartościowym sprawdzianem. Ta drużyna należy do światowej czołówki i prezentuje piłkę na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje zwłaszcza znakomita organizacja gry oraz świetne indywidualne techniczne umiejętności wszystkich zawodników. W konfrontacji z nią będziemy starali się doskonalić różne elementy i zgrywać poszczególne formacje. Po tym spotkaniu powinniśmy mieć bogaty materiał szkoleniowy do analizy" - stwierdził trener Adam Nawałka.

Jakub Wawrzyniak przekonuje, że w meczu z potrójnymi wicemistrzami świata z lat 1974, 1978 i 2010 biało-czerwoni nie zademonstrują wszystkich swoich atutów.

"Mamy swoje sekrety i do końca nie chcemy się odkryć. Wiadomo jak potężną bronią polskiej reprezentacji są stałe fragmenty gry, dlatego niech one zostaną tajemnicą do Euro" - wyjaśnił obrońca Lechii Gdańsk.

Obie drużyny zagrały ze sobą 14 razy, ale ostatnio 16 lat temu - w 2000 roku w Lozannie lepsi okazali się rywale, którzy triumfowali 3:1. Bilans dotychczasowych spotkań także jest korzystny dla gości. "Pomarańczowi" wygrali pięć meczów, w trzech zwyciężyli Polacy, a sześć konfrontacji zakończyło się remisem. Bramki 19-15 dla "Oranje".

Będzie to jednocześnie szóste spotkanie biało-czerwonych na Stadionie Energa Gdańsk. We wrześniu 2011 roku na inaugurację Polacy zremisowali 2:2 z Niemcami, w listopadzie 2012 roku przegrali 1:3 z Urugwajem, w sierpniu 2013 roku pokonali 3:2 Danię, w czerwcu 2014 roku wygrali 2:1 z Litwą, a w czerwcu ubiegłego roku zremisowali 0:0 z Grecją. Środową konfrontację obejrzy komplet 40 tysięcy widzów.

Holandia pojawi się w Gdańsku dopiero w dniu meczu. W piątek rywale Polaków zremisowali w Dublinie 1:1 z Irlandią.

Z kolei zespół trenera Nawałki czeka jeszcze jeden sprawdzian. Po środowym meczu piłkarze dostaną wolne do 4 czerwca - wtedy pojawią się w Krakowie, gdzie dwa dni później rozegrają kolejne towarzyskie spotkanie z Litwą. 7 czerwca rano odlecą z Balic do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Pierwszy mecz w grupie C biało-czerwoni rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FUTBOL, ME2016, NAWAŁKA, PAP, PIŁKA NOŻNA, REPREZENTACJA NARODOWA

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 01.06.2016 11:58
Niezalogowany użytkownik Brak Holandii we Francji to nie jest wielka niespodzianka, jak to sugeruje artykuł, lecz sensacja. Będąc Holandią, to trzeba rzeczywiście mocno się starać, żeby się na na taką imprę jak Euro nie dostać.

wszystkie komentarze >

Reklama