Będzie nowy szef redakcji katolickiej TVP

dodane 02.06.2016 10:23

KAI |

Na najbliższym zebraniu plenarnym Konferencja Episkopatu Polski najprawdopodobniej wybierze nowego szefa redakcji katolickiej Telewizji Polskiej. Obecnie trwa nieformalny, wewnętrzny konkurs na następcę ks. Rafała Sztejki SJ, który tę funkcję pełni od siedmiu lat.

Będzie nowy szef redakcji katolickiej TVP   Jakub Szymczuk /Foto Gość Gmach TVP

Ks. Rafał Sztejka potwierdził w rozmowie z KAI, że 14 września br. zostanie duszpasterzem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zresztą pracował już przed laty jako duszpasterz na KUL.

Ks. Sztejka poinformował ponadto, że prowincjał jezuitów nie zgłosił żadnej kandydatury do roli szefa reakcji katolickiej TVP, więc najprawdopodobniej od września zostanie nim ktoś z kapłanów diecezjalnych lub z innego zakonu. Warto przypomnieć, że do tej pory na czele redakcji katolickiej TVP od chwili jej powstania po przemianach 1989 r. stali jezuici. „Teraz – dodaje ks. Sztejka - biskupi postanowili wyłonić szefa redakcji w konkursie, co jest nowością i niejako urynkowieniem tej posługi”.

Ks. Sztejka w rozmowie z KAI podkreślił, że życzy wielu sukcesów swemu następcy, gdyż obecność tematyki religijnej w telewizji publicznej ma olbrzymie znaczenie.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kael 02.06.2016 21:13
Niezalogowany użytkownik Papiez sie asowi nie podoba? Bo Jan Pawel II sam po wszystkich polskich biskupach i zwierzchnikach zakonnych musial sprzatac, wiec kazdy papiez ma obowiazek zastepowac biskupow i przelozonych zakonnych w Polsce i pilnowac pojedynczych kaplanow?
Chyba nie na tym polega zadanie papieza. Ze sw Jan Pawel II tak robil, nie oznacza, ze tak powinien robic kazdy papiez.

Twoja uwag o “normalnym papiezu“ wiele zdradza o tobie samym. Przede wszystkim nieznajomosc istoty Kosciola.
Plusów: 1 trzmieliniaczek 02.06.2016 15:30
Niezalogowany użytkownik Odpowiedź dla "as". No to jednym słowem masz powody do radości. Z twojego punktu widzenia, to jest dobra zmiana. Masz oczywiście prawo nie lubić Jezuitów i Dominikanów (dostało się im tak mimochodem, bo przecież o nich nie pisałem) ale zwróć uwagę, że ja wymieniłem zupełnie inne nazwiska. Ja dziękowałem tuzom dziennikarstwa, tu skrytykowałeś "tuzów politykierstwa". Wynika w związku z tym, że ten twój komentarz, to tak trochę ni przypiął ni przyłatał.
Plusów: 3 as 02.06.2016 13:53
Niezalogowany użytkownik Ciekawe,jaki autorytet,poza politykierstwem ku lewicy,mają jezuici ,czy dominikanie. Tutaj,gdyby był normalny papież,powinien całe to towarzycho rozwiązać i pogonić. Przykład xx. Kramera,Mądla,Dostatniego,Kozackiego,Biskupa i wielu innych tuzów politykierstwa i nienawiści do innych,niż ich poglądy,jest aż nazbyt dobitna.
Plusów: 4 trzmieliniaczek 02.06.2016 11:45
Niezalogowany użytkownik Jestem zasmucony decyzją O. Prowincjała Towarzystwa Jezusowego. Cóż, być może Jezuici nie chcą brać udziału w projekcie "telewizji narodowej" i firmować go w ramach redakcji katolickiej swoim autorytetem. Może są też inne przyczyny. <b>Wielkie dzięki,</b> za te wszystkie lata posługi, za to, że byliście (wymienię tych, których pamiętam z imienia i nazwiska: Ks. Krzysztof Ołdakowski, Ks. Andrzej Majewski, Ks. Rafał Sztejka)z nami w czasie cotygodniowych, niedzielnych transmisji z Watykanu, pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny i innych wydarzeń, w których wraz z Wami mogliśmy uczestniczyć. Bóg zapłać!

wszystkie komentarze >