Bp Dajczak: Napisz w Biblii swoje imię

dodane 05.06.2016 07:23

Maciej Kalbarczyk

zobacz galerię 

Homilię na Polach Lednickich wygłosił wielki przyjaciel o. Jana Góry, ks. bp Edward Dajczak. Odniósł się w niej do wysłuchanej przez wszystkich przypowieści o siewcy.

Spotkanie w Lednicy Jakub Szymczuk /Foto Gość Spotkanie młodych w Lednicy

– Czy wiesz,że jest tylko dzisiaj? Nie ma jutra, jest dzisiaj! Dlatego słowo, które zabrzmiało, jest właśnie na dzisiaj, Lednica jest dzisiaj, nie jutro! Przez grób tego, który tę Lednicę stworzył Bóg pokazuje, że jutra rzeczywiście może nie być – mówił.

Ks. bp podkreślił, że jeśli życie z Bogiem ma być prawdziwe, to trzeba oddać Mu ster. – Zamiast słuchać jak mówi nam, kim naprawdę jesteśmy, zaczynamy sobie Boga wymyślać, według własnego mniemania. W rzeczywistości to nasz bożek. A wystarczy sięgnąć po biblię i zobaczyć prawdziwego Boga. Razem z Jezusem podejść do współczesnego trędowatego. Wtedy rozpoczyna się piękna historia wiary.

– Słowo Boże nie jest tylko informacją. Słowo wydaje owoc. Co to za problem wziąć na chwilę do ręki biblię, zapisać w głowie kilka słów i iść z nimi następny dzień? Trzeba się zżyć ze słowem. To bardzo ważne – podkreślał.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali Nowy Testament Pisma Świętego z pierwszą pustą stroną. – Napisz w Biblii swoje imię, a Twoje życie zacznie się na nowo. O to chodziło o. Janowi, to nie jest tylko gadżet z Lednicy. To słowa o. Góry, to Jego testament. Niech tak się stanie. Amen – zakończył ks. bp Dajczak.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LEDNICA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 07.06.2016 13:14
Niezalogowany użytkownik Bóg posługuje się znakami, żeby doprowadzić do spotkania z człowiekiem. Mamy w Kościele znaki sakramentalne - fundamentalne, ale też wiele znaków modlitewnych, pobożnościowych i innych, które mają pomóc człowiekowi spotkać Pana i żyć wg Ewangelii. Wpisanie imienia na pierwszej stronie biblii jest takim znakiem zewnętrznym, który wyraża moje pragnienie wprowadzenie Słowa w życie. Człowiek nie jest tylko duchem, ale także ciałem, więc potrzebuje "zmaterializować" niektóre swoje decyzje. Odpowiadając: może się stanie pobozniejszy a może nie. Zależy, czy gest zewnętrzny będzie zgodny z wewnetrznym postanowieniem życia wg Słowa.
Plusów: 2 JAWA25 07.06.2016 11:24
a to wpisanie imienia coś zmieni? człowiek staje się od tego pobożniejszy?

wszystkie komentarze >