Michał Szpak zdobył Grand Prix

dodane 06.06.2016 01:35

kgj

zobacz galerię 

Publiczność nagrodziła jego piosenkę "Jesteś bohaterem". Jacka Kurskiego, prezesa TVP, wygwizdała.

Michał Szpak zdobył Grand Prix   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Michał Szpak, tegoroczny laureat Grand Prix Publiczności Grand Prix Publiczności 53. Krajowego Festiwalu decyzją słuchaczy zdobył Michał Szpak.

- To chyba najbardziej zaskakujący werdykt, jaki mógł paść tego wieczoru. Jestem ogromnie szczęśliwy, ale stałem na scenie z gwiazdami, legendami polskiej sceny muzycznej. Gdybym dostał statuetkę, oddałbym ją Krystynie Prońko. Moja wygrana ma się nijak do tej sytuacji, nie wiem, co powiedzieć... - mówił wzruszony laureat. Już wczoraj otrzymawszy tytuł SuperJedynki w kategorii "Artysta", dziękował publiczności za uznanie i oddane na niego głosy. Wygrana była dla niego kompletną niespodzianką.

Publiczność wiedziała, co poradzić: - Śpiewaj, śpiewaj! - rozległo się z trybun.

Gwizdami za to przywitała prezesa TVP, Jacka Kurskiego, który miał wręczać nagrodę. Podobny, choć znacznie mniejszy "aplauz" spotkał we wcześniejsze dni Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola wręczającego wyróżnienia, którego część mieszkańców regionu krytykuje za politykę dotyczącą sposobu powiększenia miasta.

Niedzielny, trzeci wieczór festiwalowy w amfiteatrze w Opolu zaczął się muzyką po części klasyczną, ale bynajmniej nie poważną. Jak zresztą wytłumaczył Maestro Waldemar Malicki, różnica tkwi w „synkopie” (przesunięcie rytmiczne w utworze).

Michał Szpak zdobył Grand Prix   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Niedzielna odsłona zaczęła się od Filharmonii Dowcipu To Filharmonia Dowcipu - orkiestra pod dyrekcją Bernarda Smolarza, z prowadzącym Waldemarem Malickim i solistami: Anitą Rywalską-Sosnowską (sopran) i Marcinem Pomykałą (tenorem) oraz znaną już z piątkowych Debiutów Martą Zalewską, którą można było zobaczyć m.in. w pełnym ognia wykonaniu „Highway to hell”. Program, który przedstawili (jego reżyserem i scenarzystą jest Jacek Kęcik) to prapremiera trasy koncertowej po najbardziej prestiżowych scenach Chin - "China Grand Tour".

Twórcy Filharmonii odebrali z rąk Magdaleny Tadeusiak, dyrektor TVP Polonia, nagrodę „Artysta bez Granic”. W przerwie nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów otrzymała Kasia Stankiewicz z Varius Manx, a statuetka Teletygodnia – Platynowa Telekamera trafiła do Dody.

W drugiej części spośród 21 piosenek publiczność i telewidzowie wybierali tę, która ma otrzymać Grand Prix Publiczności w wysokości 30 tys. zł. Opolski amfiteatr wypełnił śpiew setek osób, znających nie tylko fragmenty refrenu, ale wręcz całe piosenki na pamięć.

I Michał Szpak zdobył Grand Prix   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Publiczność amfiteatru śpiewała z wykonawcami ch listę otwierał napisany przed ponad 40 laty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena w wykonaniu Janusza Radka. Było „Wypijmy za błędy” Ryszarda Rynkowskiego, „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty, wyśpiewane przez znanych muzyków tworzących zespół WIEKO, „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko, „Bądź gotowy dziś do drogi” Haliny Frąckowiak, „Przeżyj to sam” Lombardu, „Lustra” Natalii Szroeder, „Zegar” Edyty Bartosiewicz, „Baśka” formacji „Wilki”, Kasia Stankiewicz i Varius Manx z piosenką „Orła cień”.

Nie brakło „Zegarmistrza światła” Tadeusza Woźniaka, „Pokoleń” Kombi, „Dziewczyny szamana” Justyny Steczkowskiej, „Świat się pomylił” Patrycji Markowskiej, „Chodź, przytul, przebacz” Andrzeja Piasecznego, „O krok” Pustki, „Uciekaj moje serce” czy piosenki Seweryna Krajewskiego śpiewanej przez Annę Dąbrowską. Całości dopełniały „Jesteś bohaterem” Michała Szpaka, „Nie daj się” Dody, niezapomniany „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz i „Bałkanica” Piersi.

Wygrał Michał Szpak, jeden z najmłodszych wokalistów na scenie opolskiego amfiteatru.

A już w poniedziałkowy wieczór, od 21.00, Scena Alternatywna w opolskim amfiteatrze, a na niej m.in. Kortez, Kasia Nosowska, Pablopavo i Ludziki, Ballady i Romanse, Ralph Kamiński czy Karolina Skrzyńska i Zamilska.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 53. KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ, FESTIWAL OPOLE, KFPP, MICHAŁ SZPAK

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.