107,6 FM

Are You ready to say "yes"?

Metropolita katowicki dziękuje za pomoc w przygotowaniach do ŚDM w archidiecezji katowickiej. Jednocześnie prosi o wolontariuszy. Wystosował specjalny komunikat.

Oto fragmenty komunikatu:

" (...) W lipcu rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i do Polski przybędzie Ojciec Święty Franciszek. Ale już tydzień wcześniej, od 20 do 25 lipca, przybędą do polskich diecezji pielgrzymi z całego świata, żeby rozpocząć przeżywanie tego wielkiego święta wiary. Także i nasza archidiecezja przyjmie ogromną rzeszę pielgrzymów, którzy zamieszkają w naszych parafiach i domach. Dziękuję tym wszystkim, którzy otworzyli już swój dom i serce na młodych z całego świata – napisał abp Skworc.

– (...) W Diecezjalnym Centrum oraz w parafialnych centrach ŚDM posługuje ok. 1200 wolontariuszy. W wolontariat angażują się członkowie wspólnot i organizacji działających w naszej archidiecezji. (...) Zapraszam wszystkich młodych do zgłaszania się jeszcze do takiej formy przeżywania tych dni – czytamy w komunikacie.

– Drodzy Młodzi! Zachęcam, abyście zechcieli podarować swój czas – swoje zdolności i talenty – jako wolontariusze tego wydarzenia. Można zgłaszać się do wolontariatu w parafii i w diecezji. Można zgłaszać się mailowo do Diecezjalnego Centrum ŚDM lub bezpośrednio do parafii – wyjaśnia metropolita katowicki.

– Zachęcam wszystkich ludzi młodych różnego wieku do licznego uczestnictwa w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie, ale i do korzystania z wydarzeń, które będą miały miejsce w naszej Archidiecezji podczas „Dni w Diecezji”. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl (...) – wyjaśnia hierarcha.

Poniżej prezentujemy oficjalny spot wolontariatu ŚDM "Zostań wolontariuszem".

 

Zostań Wolontariuszem! - Oficjalny Spot Wolontariatu ŚDM
Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / World Youth Day #krakow2016

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama