107,6 FM

Nowoczesna powołała młodzieżówkę

Nowoczesna powołała w sobotę młodzieżówkę "Młodzi Nowocześni" - poinformował PAP poseł tej partii Adam Szłapka. To pokazuje rozwój partii; w jej działalność angażują się osoby bez przeszłości politycznej - podkreślił.

Na czele młodzieżowej przybudówki partii stanął student i kandydat tej partii do Sejmu w Warszawie Adam Kądziela (nie zdobył mandatu). Nowoczesna powołała koordynatorów młodzieżówki we wszystkich województwach.

"Mamy struktury młodych w całej Polsce. Ich zadaniem jest wspieranie Nowoczesnej, zachęcanie kolejnych młodych osób, żeby włączyli się w działalność społeczno-polityczną. Sporo młodych ludzi zaangażowało się w Nowoczesną" - powiedział PAP Szłapka.

Jak dodał, powołanie młodzieżówki pokazuje, że Nowoczesna cały czas się rozwija. "Mamy struktury w prawie każdym powiecie, jesteśmy jedną z największych partii w Polsce. Nie powstaliśmy na bazie struktur innych partii. Do nas dołączają ludzie bez przeszłości partyjnej" - dodał.

Ryszard Petru w kwietniu 2015 roku ogłosił powstanie stowarzyszenia NowoczesnaPL. Kongres założycielski Nowoczesnej - którą Petru kieruje - odbył się 31 maja 2015 r. W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 25 października tego samego roku, Nowoczesna zdobyła 7,6 proc. głosów i wprowadziła do Sejmu 28 posłów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama