107,6 FM

Wróg został pokonany

Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. Mt 10,25

«Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, to o ileż bardziej nazwą tak jego domowników.

Nie bójcie się więc ich! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».


Są tylko dwie opcje: albo służymy Bogu, albo mamonie. Albo oddajemy pokłon Bogu, albo szatanowi. Albo jesteśmy z Jezusem, albo przeciw Niemu. Albo zbieramy, albo rozpraszamy. Albo niebo, albo piekło. Albo życie, albo śmierć. Człowiek zaczął mieć kłopoty, od kiedy odrzucił Boga i zaczął żyć po swojemu. Zignorowanie Dekalogu to bardzo ryzykowne posunięcie. I zawsze źle się kończy. Człowiek ma w sobie taką duchową przestrzeń, która po odrzuceniu Boga domaga się zapełnienia. Kto lub co w miejsce Boga w tę przestrzeń wskakuje, dopowiedzcie sobie sami. Europa powiedziała Bogu: „dziękuję”. Jakby chciała dać szansę komuś innemu. No i dała. I ktoś tę szansę bardzo dobrze wykorzystuje. Kiedyś o mieszkańcach Europy można było śmiało powiedzieć: chrześcijanie. A dzisiaj? Ale nie bójmy się. Decydująca walka odbyła się dwa tysiące lat temu. Wróg został pokonany. Teraz to są tylko konwulsyjne ruchy jego ogona. I bez względu na to, ile bałaganu ten ogon zdąży jeszcze narobić, zwycięzcą jest Jezus Chrystus. A my w Nim. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela
    10.07.2016 18:08

    "Albo życie, albo śmierć".

    Jest jeszcze superpozycja, czyli kot Schrödingera.

    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter