107,6 FM

Dzień dobry, Polsko!

Pierwsi uczestnicy Światowych Dni Młodzieży są już w Polsce. Gośćmi rodziny tarnowskiego misjonarza ks. Kazimierza Skórskiego są dwie młode mieszkanki Brazylii. Od kilku dni poznają m.in. diecezję tarnowską.

Marcia i Aristiane (są w Polsce po raz pierwszy. Uczą się bardzo szybko. Po kilku dniach pobytu znają pierwsze słowa po polsku, ale jak podkreślają nasz język jest dla nich trudniejszy od angielskiego. 

Młode mieszkanki Brazylii podkreślają, że ludzie w Polsce są bardzo gościnni, podobają im się polskie miasta, które są ich zdaniem czyste i dobrze zorganizowane.

Ostatnie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w lipcu 2013 r. w brazylijskim Rio de Janeiro. Uczestniczyły w nich Marcia i Aristiane, dlatego chciały przyjechać do Polski - mówi tarnowski misjonarz ks. Kazimierz Skórski, który pracuje w Brazylii. 

Diecezja tarnowska spodziewa się ponad 6 tys. gości z całego świata, którzy przyjadą do parafii 20 lipca i spędzą w diecezji czas do 25 lipca. Później pojadą do Krakowa, by spotkać się z papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama