Turcja: Obywatelstwo dla uchodźców

dodane 03.07.2016 19:17

ik/ ro/

PAP |

Prezydent Turcji, konserwatywny polityk islamski Recep Tayyip Erdogan, oświadczył, że istnieje możliwość, iż przyzna tureckie obywatelstwo milionom syryjskich uchodźców mieszkającym w jego kraju.

Turcja: Obywatelstwo dla uchodźców   Recep Tayyip Erdogan

"Damy im możliwość uzyskania obywatelstwa, pomagając tym braciom i siostrom. Uczynimy to poprzez urzędy ustanowione przez Ministerstwo (Spraw Wewnętrznych)" - powiedział w sobotę Erdogan.

Wypowiadał się w tej sprawie w miejscowości Kilis, przy granicy syryjskiej. Szef państwa dodał, że tureckie MSW podejmuje już kroki zmierzające do rozwiązania tej sprawy.

W Turcji znajduje się obecnie około 2,7 miliona Syryjczyków, którzy uciekli z rejonów swego kraju objętych wojną domową. Erdogan oskarżył tzw. Państwo Islamskie, ale jednocześnie również walczącą z nim w Syrii kurdyjską partyzantkę o to, że są "najemnymi marionetkami", których działania sprawiają, że Syryjczycy "nie mogą rządzić się sami".

Według Erdogana tak jak Państwo Islamskie "nie reprezentuje muzułmanów", tak milicja kurdyjska "nie reprezentuje Kurdów".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PREZYDENT, SYRIA, TURCJA, UCHODŹCY, WOJNA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 04.07.2016 11:38
Niezalogowany użytkownik Po nadaniu obywatelstwa tureckiego milionom przybyszów z Syrii, Iraku, Libii, Egiptu itp. jeszcze brakuje wstąpienia Turcji do UE i problem uchodźców "zniknie" - będziemy mieli do czynienia z w pełni legalnym przemieszczaniem się i pobytem obywateli w ramach Unii Europejskiej.
Plusów: 4 sorcier 03.07.2016 20:09
Chciałbym tylko wiedzieć w jakim sensie prezydent Erdogan jest konserwatystą. Czy redakcja GN, która jest w końcu odpowiedzialna za treści, które publikuje - nawet jeśli są one redagowane przez PAP - raczyłaby wyjaśnić tę sprawę?
Wszystko wskazuje raczej na to, że Recep Erdogan jest islamskim rewolucjonistą - choć oczywiście reprezentującym nurt "pragmatyczny", stąd jego politykę nazywa się czasami "pełzającą rewolucją".

wszystkie komentarze >